Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštyn į „Fluxus Ministerijos“ sieną stačių uolų alpinistai važiavo dviračiu

Alpinistų treniruotė Vilniaus centre
15min.lt nuotr. / Alpinistų treniruotė Vilniaus centre
Šaltinis: Montis Magia alpinistai
0
A A

Į septynių mėnesių žygį po Šiaurės ir Pietų Amerikos įspūdingiausias uolas besiruošiantys „Montis Magia“ alpinistai Vilniaus centre surengė parodomąją treniruotę. Ant „Fluxus Ministerijos“ sienos stačių uolų alpinistai demonstravo savo sugebėjimus, įrangą bei taip atkreipė praeivių dėmesį į vieną sudėtingiausių Lietuvos istorijoje alpinizmo projektų „Vertikalus gyvenimas“. Šio šūkio iliustracija tapo virvėmis pasikabinęs jaunasis alpinistas į sieną važiuojantis dviračiu.

Trys jauni sportininkai Gediminas Simutis, Saulė Žukauskaitė ir Arūnas Kamandulis nuo rugsėjo 4-tos dienos pradės savo ilgą ekspediciją po žinomiausias, plaukelius ant odos šiaušiančias, „užjūrio“ žemynų uolas. Daugiau nei dešimt didžiausių uolų jaunieji Lietuvos sportininkai tikisi užkariauti JAV, apie penkias Meksikoje ir kelis įspūdingiausius alpinizmo trofėjus, jei leis oro sąlygos ir likusios jėgos, trijulė tikisi nuskinti Argentinos pietuose, Patagonijoje.

„Net tiek svarbu į kiek uolų Amerikoje ir Meksikoje įkopsime, nes pagrindinis tikslas – Patagonija. Dėl blogų oro sąlygų per kelis mėnesius ten gali pasitaikyti tik kelios dienos tinkamos lipimui į stačias uolas, tad tai tikrai bus mūsų pagrindinis iššūkis“, – pasakojo G. Simutis.

Lietuvoje neįmanoma rasti aukštesnių uolų ištvermės ir technikos treniruotėms, todėl jaunuoliai pasirinko menininkų buveinę tapusį „Fluxus Ministerijos“ pastatą. Tiesa Gediminas ir į šį keturių aukštų pastatą įkopė greičiau nei per penkias minutes.

Įrangos bandymas


Besiruošdami dideliam žygiui alpinistai apvažiavo daugelį didžiausių Europos uolų, tačiau išbandyti dar kartą turimą įrangą ir parodyti ją praeiviams buvo pagrindinis šios akcijos tikslas.

Visą drąsuolių žygį lydi virvės, karabinai ir nešuliai. Daugelis įsivaizduoja, kad stačių uolų alpinistai turi tik keletą virvių, kablių, o toliau pasikliauja tik savo rankų ir kojų jėga. Tačiau, kopiant į kilometro aukščio uolą, kartais vertikalioje padėtyje tenka gyventi netgi savaitę. Su savimi į viršų turi temptis lovą, maistą ir visus kitus reikalingiausius daiktus.

Jau kelių metrų aukštyje ant pastato sienos kabantys hamakai atrodo nejaukūs miegoti, tačiau realiose situacijose drąsuoliai šia įrangą kabins ant savo pačių uoloje įgręžtų  kablių ties pusės kilometro bedugne. „Kelias dienas kopiant į uolą, pakabinama lova atstoja tau namus, tik televizorių pakeičia gražūs vaizdai, o radiją paukščių garsai“, – savo gyvenimą vertikalioje padėtyje, pusės kilometro aukštyje apibūdino S. Žukauskaitė.

Vaizduodamas virtualų gyvenimą kitas komandos narys Arūnas lipdamas stačia siena prisikabino ir dviratį. Realioje situacijoje alpinistai paskui save į uolą tempsis nešulius svoriu panašius į lengvesnės klasės motociklą.

VIDEO: 15min.lt - Į "Fluxus Ministerijos" sieną stačių uolų alpinistai važiavo dviračiu

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min