Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 25d. 17:24

„Montis Magia alpinistai“. Meksikos perliukas – „Nulinė laiko banga“

Saulė kopia į uolą
Saulė kopia į uolą

Į Meksiką atvykę „Montis Magia alpinistai“ mėgaujasi kaitria saule ir laipiojimu El Potrero Chico regione šalies šiaurrytinėje dalyje.

El Potrero Chico regionas, kuris pradėtas vystyti tik prieš kelis dešimtmečius, pasižymi ilgais daugiavirviais, kelių šimtų metrų ilgio maršrutais įspūdingomis klinties uolomis. „Montis Magia alpinistai“, apšilę ant keleto trumpesnių maršrutų, pirmieji šį sezoną įkopė į šio regiono klasiką – žymiausią čia esantį maršrutą „Nulinė laiko banga“. Maršrutas, laipiotojų dėmesį traukia savo ilgiu ir galimybe užlipti ant pačios masyvo viršūnės. Tačiau prieš pat viršų esančios sudėtingiausios virvės priverčia apsisukti daugumą komandų. 

Vaizdai nuo uolų
Vaizdai nuo uo

Pirmasis maršruto „pralipimas“ truko net du sezonus – iš viso keturis mėnesius – dirbant aštuonių žmonių komandai. Daug laiko užtrunka atsigabenti įrangą, ieškoti tinkamos lipimui linijos, valyti maršrutą nuo augalijos ir gręžti stacionarius kablius. Tokios pastangos įkvepia ir kelia pagarbą ne tik pirmiems laiptiotojams, bet ir pačiam maršrutui.

Viraūnė debesyse
Viršūnė debesyse

„Planavom pradėti lipti dar tamsoje, kad netektų kepti pačioje saulės kaitroje ant pietinės sienos, tačiau pramigome... Vanduo karštyje greitai baigėsi, ir maršrutą teko pabaigti išdžiūvusiomis burnomis“- prisimina Saulė. „Lipimas buvo nuostabus – kišenėlės ir plyšiai. Lengvesnes virves užbėgom, prie sunkesnių daugiau padirbėjom.“ – pasakoja Gediminas. Iš viso per 5,5 valandas užlipę į viršūnę, alpinistai dar 2,5 valandos leidosi žemyn. Paprastų nuėjimų ten nėra, tad tenka visą maršrutą leistis virve žemyn. Galima truputį atsipalaiduoti ir apsidairyt aplinkui – o ten –atsiveriantys kalnai, slėniai, netoliese praskrendantys didžiulių paukščių būriai, o apačioje šūkaujantys skrybėliuoti meksikiečiai asilais gabenantys krovinius išdžiuvusia upės vaga...

Uolos Meksikoje
Uolos Meksikoje

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min