Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Montis Magia alpinistai“. Paskutinės dienos Meksikoje – šiltos bangos ir įspūdingi miestai

Atvykę prie vandenyno
MM alpinisų nuotr. / Atvykę prie vandenyno
Šaltinis: Montis Magia alpinistai
0
A A

Montis Magia alpinistai, jau trečią mėnesį vykdantys projektą „Vertikalus gyvenimas“, persikėlė į Pietų Ameriką, kur keliaus į Patagonijos kalnus. Tačiau paskutinėmis dienomis Meksikoje jie turėjo galimybę paplaukioti banglentėmis Ramiajame vandenyne, aplankyti industrinius ir istorinius miestus bei paskanauti įdomaus meksikietiško maisto.

Palikę El Potrero Chico uolų regioną, Saulė ir Gediminas patraukė į gretimą didmiestį Monterėjų. Ten jų laukė Saulės draugas Antonio, kuris papasakojo apie miestą išgarsinusią ir praturtinusią metalo liejyklą. Dabar nebeveikiantis fabrikas yra paverstas bendruomenės parku. Gėlėmis apsodintos buvusios staklės, o parko kanalu teka vanduo išbėgantis iš senų liejimo indų. Monterėjaus miestas – vienas turtingiausių Meksikoje ir šis parkas gyventojams primena jų praeitį ir paveldą. Po pasivaikščiojimų mieste, grupė apsilankė tradiciniame šiaurės rytų Meksikos restorane. Juos sutikęs šeimininkas pakvietė patiems išsirinktį maistą pietums iš krosnies pilnos jautienos ir ožkos mėsos, o pavalgius pavaišino tradicine tekila.

MM alpinisų nuotr./Monterėjus
MM alpinisų nuotr./Monterėjus

Į vakarinę Meksikos pakrantę nusigavę patogiu autobusu, alpinistai trumpam iškeitė kalnus ir uolas į jūrą. Tris dienas praleidę Mazatlano miestelyje, išsinuomojo banglentes ir gaudė Ramiojo vandenyno bangas. Vakarais  valgė šviežią žuvį ir jūros gerybes, kurių buvo taip išsiilgę per pastaruosius mėnesius. Vienas iš įdomesnių ir labiausiai patikusių patiekalų – ceviche (sevičė) – žuvis arba krevetės marinuotos citrinos sultyse – rūgštis pakeičia baltymų struktūrą, o skonis pasidaro pasakiškas.

MM alpinisų nuotr./Pietūs
MM alpinisų nuotr./Pietūs

Paskutines keletą dienų prieš išskrendant į Argentiną Saulė ir Gediminas apsistojo Meksiko mieste. Apsigyvenę pas Gedimino draugą Ikerį Coyoacano rajone, jie aplankė netoliese įsikūrusius Levo Trockio ir Fridos Kahlo muziejus ir apžiūrėjo Diego Riveros freskas. Vieną iš dienų skyrę indėnų kultūros pažinimui, jaunuoliai taip pat buvo apvalyti nuo piktų dvasių pagal tradicines indėnų apeigas.

MM alpinisų nuotr./Indėniakas iasivalymas
MM alpinisų nuotr./Indėniškas išsivalymas

Paskutinį lapkričio sekmadienį, pasiskolinę dviračius iš draugų, lietuvaičiai turėjo progą sudalyvauti kasmėnesiniame renginyje Meksikos sostinėje – Cicloton. Jo metu, dalis didelių gatvių mieste yra uždaromos ir paruošiama 32-jų kilometrų ilgio dviračių trasa per istorinį miesto centrą ir naujuosius kvartalus. Kartą per mėnesį Meksiko miestą valdo dviratininkai – jų Cikloton renginiuose dalyvauja iki 65-ių tūkstančių.

MM alpinisų nuotr./Ciklotonas
MM alpinisų nuotr./Ciklotonas

Viena iš paskutinių alpinistų stotelių buvo žmonių supilti kalnai – piramidės. Teotihuakano miestas, klestėjęs mūsų eros pradžioje tuo metu buvo vienas didžiausių miestų pasaulyje. Jame gyveno beveik šimtas tūkstančių žmonių. Itin tikslus ir kruopštus miesto išplanavimas, aukšto lygio meno kūriniai ir, žinoma, didingos piramidės stebina visus aplankančius šią vietą.

MM alpinisų nuotr./Piramidžių miestas Teotihuakanas
MM alpinisų nuotr./Piramidžių miestas Teotihuakanas

Po kelių savaičių horizontalių kelionių, alpinistai atskrido į Buenos Aires miestą Argentinoje, kur susitiko trečią komandos narį Arūną ir ruošiasi keliauti į kalnus – pietuose stūksančius gražuolius Patagonijos granito bokštus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min