Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Montis Magia alpinistai“ pradėjo kopti į El Capitan uolą

„Montis Magia alpinistai“ pradėjo kopti į El Capitan uolą
Montis Magia alpinistų nuotr. / „Montis Magia alpinistai“ pradėjo kopti į El Capitan uolą
Šaltinis: Montis Magia alpinistai
0
A A

Saulė ir Gediminas pradėjo „Mandarininę kelionę“ – šiuo metu jaunuoliai kopia 580 metų aukščio maršrutą į El Capitan uolą Kalifornijos valstijoje, JAV.

Du „Montis Magia alpinistų“ komandos nariai Saulė Žukauskaitė ir Gediminas Simutis prieš kelias dienas atvyko į Yosemitų slėnį, Kalifornijoje, JAV. Jaunuoliai jau įsikūrė, gyvena kartu su kalnų gelbėtojais ir bendrauja su pasaulinio lygio alpinistais, tarp jų neįtikėtinai stiprus slovėnas Luka Krajnc, greito lipimo ir lipimo be saugos žvaigždė Alex Honold ir techninio lipimo dirbtiniais atramos taškais specialistas Ammon McNeely, dar žinomas Pirato vardu.

Pirmasis ekspedicijos iššūkis – „Mandarininė kelionė“ (Tangerine trip) – 580 m aukščio stačios uolos siena pietrytinėje El Capitan pusėje. Tai ganėtinai lengvas, klasikinis Yosemitų slėnio maršrutas, puikiai tinkantis ambicingų jaunuolių apšilimui. Kopdami „Mandarininę kelionę“ dauguma alpinistų vidutiniškai užtrunka 5 dienas, kurias praleidžia kabėdami ant virvių, tenka ir valgyti ir miegoti ir ieškoti tualeto.

Vos atvykę į slėnį Saulė ir Gediminas užlipo pirmas dvi iš aštuoniolikos maršruto virves (visa siena suskirstoma į atkarpas, kurias pralipus galima atsikvėpti, sulaukti partnerio ir užsitraukti daiktus). Palikę kabančias virves alpinistai kitą dieną ilsėjosi, krovėsi daiktus ir ruošėsi ilgam lipimui. Šiuo metu kažkur aukštai ant uolos, jaunuoliai mėgina įveikti pirmąjį iš daugelio maršrutų laukiančių per pusės metų trukmės ekspediciją Šiaurės ir Pietų Amerikoje.

Su Montis Magia alpinistais galite bendrauti alpinistų facebook’o puslapyje http://www.facebook.com/alpinistai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min