Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Projektas „Montis Magia Alpinistai“. Lietuvos sportininkai ruošiasi į septynių mėnesių trukmės ekspediciją Šiaurės ir Pietų Amerikoje

Susipažinkite: Montis Magia alpinistai
MM alpinistų iliustr. / Susipažinkite: Montis Magia alpinistai.
Šaltinis: Montis Magia alpinistai
0
A A

Trys 23 metų šią vasarą sulauksiantys alpinistai rugsėjo mėnesį iškeliauja į vieną įdomiausių laipiojimo uolomis-alpinizmo kelionę Lietuvos istorijoje.

Septynis mėnesius lietuviai kops sudėtingiausias Šiaurės ir Pietų Amerikos sienas ir viršūnes, kelionę vainikuodami įkopimais alpinistų išsvajotame Patagonijos regione. Montis Magia alpinistų komanda – Gediminas Simutis, Arūnas Kamandulis ir Saulė Žukauskaitė – jau yra įrodę savo aistrą ir atsidavimą laipiojimui, keletą metų iš eilės užimdami prizines vietas Lietuvos ir Baltijos šalių alpinizmo čempionatuose. Aukščiausio įvertinimo jaunuoliai sulaukė 2009-aisiais metais užlipę į beveik 1 km aukščio El Capitano uolą Josemičio nacionaliniame parke (JAV), kas buvo pripažinta įspūdingiausiu pastarųjų kelių metų pralipimu ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Nuo Vajomingo iki Patagonijos

Ekspedicija, kuriai ruošiasi Montis Magia alpinistai bus netradicinio pobūdžio, pilna iššūkių, netikėtumų bei kelionės žavesio. Pirmą kartą Lietuvos laipiojimo istorijoje bus vykdoma tokia ilga laipiojimo – alpinizmo ekspedicija po taip plačiai geografiškai išsidėsčiusius regionus, nuo Tetonų kalnų Vajominge (JAV) iki Fitz Roy viršūnės Patagonijoje (Čilė – Argentina). Po trijų mėnesių praleistų lipant JAV bei Meksikos uolų sienas, komanda kelsis į P.Ameriką – alpinistų bei laukinės gamtos ieškančių keliautojų rojų – Patagoniją, kur turės keturis mėnesius sulaukti gero oro, kad praliptų žymiąsias Fitz Roy, Cerro Torre viršūnes bei prasibrauti pro džiungles iki Cochamo slėnio sienų.

Kartu patyrę daug išgyvenimų

Komandos nariai – gerai vieni kitus pažįstantys bei daug nuotykių kartu išgyvenę draugai. Saulėtomis uolomis ekspedicijos dalyviai kartu mėgavosi įvairiuose pietų Europos laipiojimo regionuose, dantis kaleno ir nuo audrų slėpėsi lipdami ledo bei kombinuotus maršrutus Tatruose, Alpėse, Norvegijoje. Alpinistai taip pat ne kartą dalyvavo ištvermės maratonuose, kur išbandė ne tik fizines jėgas, tačiau ir valią bei psichologinį suderinamumą streso ir nuovargio būsenoje. Tačiau svarbiausia – komandos narius jungia žavėjimasis kalnais bei nuotykiais ir iš to kylantis ryžtas pralipti įspūdingas uolų linijas bei maršrutus.

Įspūdingiausias lipimas Baltijos šalyse

Montis Magia alpinistų komandos nariai yra pelnę ne vieną apdovanojimą uolų laipiojimo bei alpinizmo čempionatuose. Daugiau nei prieš penkerius metus laipioti pradėję jaunuoliai neilgai trukus savo vardus užtvirtino tarp Lietuvos, o vėliau ir tarp Baltijos alpinizmo čempionatų prizininkų. 2009 m. G.Simutis bei S.Žukauskaitė pelnė pirmąją vietą abiejuose čempionatuose pralipę 910 m aukščio El Capitan uolą Josemičio nacionaliniame parke, Kalifornijoje. Šis pralipimas, kaip ir pati kelionė į didelių sienų laipiojimo rojų pripažįstamą Josemitį, jaunuoliams sukėlė dar daugiau įkvėpimo, motyvacijos bei ryžto siekti daugiau – lipti aukščiau ir sunkiau. 

Svajonių įgyvendinimas

Šiuo 7 mėnesių trukmės projektu Montis Magia komanda, lipsianti Lietuvos alpinistų dar nelankytuose regionuose, nori įgyvendinti keletą tikslų. Visi pripažįsta, jog svarbiausias ir visa lydintis motyvas – tai senos svajonės išpildymas. Tačiau kartu komanda taip pat siekia supažindinti žmones su netradiciniais užsiėmimais, populiarinti Lietuvoje laipiojimą uolomis bei alpinizmą kaip sporto šakas bei laisvalaikio praleidimo būdus, ir netiesiogiai skatinti žmones nebijoti daryti tai, ko iš tiesų trokšta. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min