Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečiai kviečiami varžytis „Europrotų“ rudens sezono kovose

Europrotai_pavasario sezono finalas_Kaune
„Europe Direct“ nuotr. / „Europrotų“ mūšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 7 d. Kaune prasideda protų kovų turnyro „Europrotai“ rudens sezonas. Šį pavasarį prasidėjęs didelio populiarumo sulaukęs žinias ir nuovoką tikrinantis žaidimas vėl kviečia registruotis kauniečių komandas. Antrasis „Europrotų“ sezonas vyks ne tik 40-yje miestų ir miestelių visoje Lietuvoje, bet ir Briuselyje, kur savo jėgas žaidime išmėgins lietuvių bendruomenė.

„Europrotų“ žaidimai vyksta pagal tradicines protų kovų taisykles; vienintelis skirtumas – visi klausimai vienaip ar kitaip yra susiję su Europa: ES politika, institucijomis, piliečių teisėmis, kultūra, kalbomis ir pan. Kiekviename žaidime rengiami 5 teminiai turai po 10 klausimų, o pergalė skiriama komandai, kuri per žaidimą sugeba teisingai atsakyti į daugiausia klausimų.

Rudens sezoną vyks 4 turnyrai, kurie bus rengiami kiekvieną lapkričio mėnesio trečiadienį. Žaidimai vyks restorane „Miesto sodas“ (Laisvės al. 93, Kaunas) lapkričio 7, 14, 21 ir 28 d. Kaune juos organizuos ir komandas registruos Kauno Europos informacijos centras – Europe Direct. „Europrotuose“ gali dalyvauti visi norintieji, tereikia surinkti 4-6 žmonių komandą ir užsiregistruoti.

„Pavasarį „Europrotuose“ dalyvavusios kauniečių komandos džiaugėsi smagiai praleistu laiku ir įgytomis žiniomis. Iš viso pirmą sezoną mūsų mieste vykusiuose žaidimuose dalyvavo 97 komandos – apie 610 žmonių. Gerą jų nuotaiką buvo galima justi ne tik žaidimų metu, bet ir tiesiog perskaičius šmaikščius komandų pavadinimus, tarp kurių – „Difenbachija“, „Sužaloti intelekto“, „Šotas“, „Spėklys“, „Komanda X“, – pasakoja Kauno Europos informacijos centro – „Europe Direct“ vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė.

Komandos skatinamos sukviesti žaisti kuo įvairesnio amžiaus žaidėjus. Visoje Europoje švenčiant vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metus, „Europrotų“ komandoms, kuriose bus žaidėjų iki 18 ir virš 50-ies metų, bus skiriama papildomų taškų.

Kaip ir pirmą sezoną, kiekvienas iš 5-ių žaidimo klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Paskutiniame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

Žaidimą organizuoja Europos informacijos centrai – „Europe Direct“, Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie „Europrotų“ žaidimus, jų planuojamas datas ir vietas kiekviename mieste, žaidimo taisykles galima rasti www.pazinkeuropa.lt/europrotai

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min