Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Protų kovos su Robertu Petrausku“: ko pristinga eskimai dėl klimato atšilimo?

2klausimas
2klausimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Po Velykų pertraukos „Protų kovose“ vėl tęsiasi protinguolių mūšiai. Praėjusią savaitę pasaulis prisiminė „Titaniko“ tragediją, kuriai sukako lygiai 100 metų. Prisiminėm savo kovose šią datą ir mes, tačiau dabar žvilgsnis į kitą laivą. Pamenate tragišką kruizinio laivo „Costa Concordia“ istoriją? Ką galvojate apie šio laivo kapitoną?

O dabar prisiminkite animacinį filmuką „Ožiukas, kuris mokėjo skaičiuoti iki dešimties”. Filmo pabaiga: vienas – tai aš, du – tai veršiukas, trys – tai karvė. Dėmesio klausimas: kas yra šio laivo kapitonas? Teisingą atsakymą rasite štai čia.

Dabar anglų kalbos pamokėlė.

„Where shall I go? To the „X“, where nothing's „Y“? Or to the „Y“, where nothing's „X“? Kas yra X ir kas yra Y? Teisingas atsakymas iš pirmo žvilgsnio skamba tik angliškai: „Where shall I go? To the LEFT, where nothing's RIGHT? Or to the RIGHT where nothing's LEFT“. Bet pamėginkim pasakyti tai lietuviškai: „Kur man eiti į KAIRĘ, kur nieko gero, ar į DEŠINĘ, kur nieko nelikę“... Man atrodo, kad išeina neblogas galvosūkis Lietuvos rinkėjui prieš Seimo rinkimus.

Tai vienas iš šios savaitės Top5 klausimų. Absoliučiu favoritu tarp klubo žaidėjų tapo klausimas apie eskimus ir tai, kad dėl klimato kaitos jie pritrūksta žodžių, nes jiems tenka laužyti galvą, kaip pavadinti briedį ar kamanę atklydusius iš šiltesnių iki tol kraštų.

Visus penkis geriausius klausimus rasite čia. Balsuokite už juos dešinėje esančioje apklausoje.

Paskutinį kartą savaitės klausimo konkurso nugalėtoju tapo Tomas Kakanauskas iš Vilniaus už klausimą apie „likimo prakeiktą“ futbolo vartininką. O dabar metas išsiaiškinti naują čempioną, kuriam atiteks „Protų kovų“ generalinio rėmėjo „Švyturio“ taurių kolekcija, „Tyto Albos“ ką tik išleista, ir mano nuomone, puiki Pauliaus Jurkevičiaus knyga „Italija. Pojūčiai, stereotipai, priešpriešos“, „D6“ stalo žaidimų parduotuvės 50 Lt čekis ir „Protų kovų“ aso garbės ženklas.

Šios savaitės nugalėtojas kartu su kitais balandžio nugalėtojais dalyvaus mėnesio klausimo konkurse ir galės laimėti žurnalo „National Geography Lietuva“ mėnesio prenumeratą bei alaus ir užkandžių prie jo degustacija 8 žmonių kompanijai „Gero Alaus parduotuvėje“ (Vilniuje arba Klaipėdoje).

Primenu, kad jūsų klausimų laukiame el. paštu protukovuklausimai@gmail.com ir nepamirškite nurodyti, kad atstovaujate „15 min“ komandai bei prisegti savo nuotraukos.

Atsisveikinimui Abraomo Lincolno citata: „Kurį laiką galima kvailinti visą tautą, dalį tautos galima kvailinti visą laiką, bet negalima kvailinti visos tautos visą laiką.“

Geros savaitės it iki pasimatymo kitą savaitę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min

Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti