TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Protų kovos su Robertu Petrausku“: kodėl Persijos teisėjai neimdavo kyšių?

5autorius
Protų kovos su petrausku / 5autorius
Šaltinis: 15min
0
A A

XIII a. aprašytas atvejis, kaip buvo atskleistas nusikaltimas. Kinijoje, ryžių lauke, gulėjo negyvėlis. Durtinės žaizdos jo kūne tarsi bylojo, kad jis nužudytas pjautuvu. Daugiau nusikaltimo pėdsakų nerasta. Valdžios skirtas kvotėjas sušaukė visus kaime dirbusius žmones ir liepė jiems išdėlioti savo pjautuvus kaimo aikštėje. Labai greitai įvyko tai, kas išdavė, kuris pjautuvas buvo žudiko įrankis“.

Žudiką išdavė musės, arba tiksliau mėsinės musės. Jos greitai užuodė žmogui nebeįžiūrimus mėsos ir kraujo pėdsakus ant tarsi švariai nuvalyto pjautuvo ir sulėkė prie jo, tikėdamosi gerai papuotauti. Apie žudiko likimą ši istorija neužsimena, tačiau aišku, kad jis neturėjo galimybių papirkti kvotėjo ir išsisukti nuo bausmės.

Pirmasis pasaulyje istorikas Herodotas, aprašydamas Persijos teisėjų darbą, pažymėjo, kad ten buvo sugalvoti specialūs krėslai teisėjams, kuriuose sėdėdami, jie neimdavo kyšių. Žinote, kas tuose krėsluose buvo ypatingo? Jie buvo aptraukti oda tų teisėjų, kurie paėmė kyšį. Labai drastiškas, bet veiksmingas perspėjimas, kad savo pareigas reikia atlikti sąžiningai, ar ne?

Šiais laikais toks metodas galėtų būti įmanomas: niekas nebekerta rankų vagims, o Andersas Breivikas iššaudydamas beveik 100 žmonių iš anksto žinojo, kad nebus nei pakartas, nei apmėtytas akmenimis. Humaniškas šiuolaikinis pasaulis neturi ginklų prieš tokius iškrypėlius. Veiksmo ir atoveiksmio dėsnis be sutrikimų veikia tik moksliniuose eksperimentuose... Klausimas apie perspėjimą teisėjams šią savaitę išrinktas vienu iš geriausiu mūsų klubo kovose.

Visus šešis favoritus pažiūrėti galite čia. Balsuokite už juos dešinėje esančioje apklausoje.

Praėjusios savaitės nugalėtoju 15min.lt skaitytojai išrinko Domo Andrijausko klausimą apie „Comma Sutrą“. Sveikiname nugalėtoją, kuris kartu su visais kitais kovo mėnesio nugalėtojais dalyvaus mėnesio klausimo konkurse ir galės laimėti žurnalo „National Geographic Lietuva“ mėnesio prenumeratą bei alaus ir užkandžių prie jo degustaciją 8 žmonių kompanijai “Gero alaus parduotuvėje“ (kurią galima rasti Vilniuje ir Klaipėdoje).

Primenu, kad jūsų klausimų laukiame el. paštu protukovuklausimai@gmail.com, ir nepamirškite nurodyti, kad atstovaujate 15min.lt komandai ir prisegti savo nuotraukos. Kitą savaitgalį Velykos, tad „Protų kovose“ pertrauka, bet po jos čempionatas tęsis toliau ir geriausio savaitės klausimo autoriaus/autorės laukia: generalinio „Protų kovų“ rėmėjo „Švyturio“ taurių kolekcija, „Tyto Albos“ išleista „Sofijos pasaulio“ autoriaus Josteino Gaarderio knyga „Kortų pasalptis“, „D6“ stalo žaidimų parduotuvės 50 Lt čekis ir „Protų kovų“ aso garbės ženklas.

Atsisveikinimui dar vienas klausimas. Kuo labiau juos muša, tuo aukštesni jie tampa. Apie ką čia?
Geros smegenų mankštos ir iki pasimatymo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min