Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Protų kovos su Robertu Petrausku“ kviečia įsitraukti visus 15min.lt skaitytojus

Robertas Petrauskas ir Tomas Balaišis-Sėkla
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Robertas Petrauskas ir Tomas Balaišis-Sėkla
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveiki visi geros valios ir linksmi 15 min.lt lankytojai, skaitytojai ir svečiai, labai džiaugiuosi turėdamas galimybę kreiptis į jus ir pranešti, kad nuo šiol čia pradeda veikti rubrika „Protų kovos su Robertu Petrausku“.Manau, kad nereikia daug pasakoti apie „Protų kovas“ nes apie šį fenomeną jūs jau girdėjote. Tiesą sakant, apie patį žaidimą sunku papasakoti. Geriausias būdas yra jo keliamą azartą, tiksinčio laiko spaudimą pajusti ir savo galimybes išbandyti patiems. Kitaip tariant, jį reikia sužaisti ir pajausti.

Nežinau, su kuo tai susiję, bet dažniausiai būna sunku žmogų įtikinti šį žaidimą išbandyti pirmą kartą, tačiau dauguma pabandžiusių nori sugrįžti vėl ir vėl.

Jūs galite tapti mūsų klubo nariu net nežaisdami! Tam reikia tik dviejų dalykų: balsuoti už  patikusius klausimus arba (ir) atsiųsti savo klausimą el. paštu.

Jie lygiai taip pat sunkiai prikalbina draugus, kol šie patys jo neišbando. Jeigu kils noras, pabandykite prisijungti – pas mus vyksta vienintelis Lietuvos čempionatas šalies mastu (žaidžiame Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Gargžduose, Mažeikiuose), tačiau ši rubrika yra ne tam, kad jus primygtinai prisikviestume pas mus žaisti.

Nuo šiol kiekvieną antradienį užsukę čia, jūs rasite geriausius savaitės klubo žaidėjų klausimus ir jūs galite tapti mūsų klubo nariu net nežaisdami! Tam reikia tik dviejų dalykų: balsuoti už labiausiai patikusius klausimus arba (ir) atsiųsti savo klausimą el. paštu: protukovuklausimai@gmail.com. Siųsdami klausimą būtinai nurodykite savo vardą ir  pavardę, miestą, kuriame gyvenate, ir tai, kad atstovaujate „15 min“ komandai. Taip pat prisekite savo nuotrauką ir pridėkite telefoną, kad galėtume susisekti su jumis, jeigu laimėsite savaitės ar mėnesio prizus.

Kiekvieną savaitę atrinkti klausimai bus pateikiami „Protų Kovų“ žaidimuose, kur žaidėjai renka jiems labiausiai patikusius. Geriausių Top5 kiekvieną antradienį keliaus į šią rubriką ir po portalo lankytojų balsavimo mes žinosime pačius geriausius.

Siųsdami klausimą būtinai nurodykite savo vardą ir  pavardę, miestą, kuriame gyvenate, ir tai, kad atstovaujate „15 min“ komandai.

Kol kas pradedame nuo klubo žaidėjų šios savaitės Top 5, bet jau netrukus tarp jų gali atsidurti ir jūsų klausimai. Skaitote knygą, naršote internetą, pamatėte gyvenimišką situaciją ir jums kilo idėja – užrašykite ir siųskite klausimą mums. Aiškiai apibrėžtų kriterijų nėra, kaip nėra ribų žmogaus fantazijai, tačiau norėtųsi, kad klausimai būtų originalūs ir taip pat nesisiųskite „enciklopedinių“ klausimų. Klausimas turėtų būti toks, kad atsakymą į jį būtų galima išmąstyti, kad jame būtų kabliukų už kurių galima „užsikabinti“, o ne tiesiog žinoti arba ne.

Patys smagiausi klausimai yra tie, kuriuose nereikalauja didžiulio žinių bagažo. Kur nukeliautų Jūsų vaizduotė jei klausimas būtų toks:

Žmogėdra suvalgė du žmones, pats žuvo, o tie, kuriuos suvalgė, liko gyvi. Kas buvo tas žmogėdra? Atsakymas: Vilkas, prarijęs Raudonkepuraitę ir jos senelę. Ir tikrai, juk negali būti, kad šios pasakos, kas nors nežinotų...

Kai atsakymai parašyti greta, irgi neįdomu, nes jūs nespėjate patikrinti savęs. Štai keletas klausimų be atsakymų:
Anekdotas. Močiutė klausia savo anūko: Anūkėli, ar galėtum priminti pavardę to vokiečio dėl kurios aš einu iš proto? Pabūkite anūkėliais ir priminkite močiutei to vokiečio pavardę.

Italų išmintis sako, kad salotas turi gaminti keturi virėjai: šykštuolis, filosofas, išlaidūnas ir dailininkas. Šykštuolis turi į salotas įpilti acto, filosofas įberti druskos, išlaidūnas šliukštelėti aliejaus. Ką turi daryti dailininkas?

Pas ispanus tai parašyta smėlyje, pas vokiečius – žvaigždėse, o pas mus nurodo ne tik kur, bet ir kuo parašyta? Tai kuo ir kur pas mus parašyta?

1913 m. spalio 10-ąją  JAV prezidentas Woodrow Wilsonas Baltuosiuose rūmuose lygiai 9 valandą ryto paspaudė paauksuotą mygtuką. Impulsas, per kelias sekundės dalis nukeliavęs 4 tūkst. kilometrų susprogdino 20 tonų dinamito. Kas buvo šio sprogimo rezultatas?

Anot Voltaire‘o, moterys moka saugoti tik vieną paslaptį, kokią?

Japonijoje ji raudona, Afganistane – balta, Indijoje – žydra. Kai susigaudysite apie ką čia, parašykite numerį žmogaus, kuris save taip vadino....

Na, gerai, spalvos pastarajame klausime buvo saulės spalvos paminėtų valstybių vėliavose, bet jei tai išmąstėte, tikrai prisiminsite Liudviką XIV, kurį karaliumi Saule vadino, ar ne?

Klausimą galima sugalvoti iš bet ko. Bet, jeigu paklausi ką prancūzai vadina „La gueule de bois“, vadinasi, į jį jums atsakys tik suprantantys prancūzų kalbą. O jeigu jį išversite ir praplėsite taip:

Prancūzai tai vadina „La gueule de bois“ (medine burna), vokiečiams tai „Katzenjammer“ (kačių kniaukimas), italams – „stonato“ (išsiderinęs), malajams – ‘lo’(neverčiama), norvegams – „jeg har tommermen“ (staliai galvoje), ispanams – „resaca“ (atatranka), o kaip tai mes lietuviškai vadinam?

Atsakymas  – „Pagiriomis“ – ir net jei klausimo neįveikėt, sutikit, kad jis smagus ir sužinojus atsakymą viskas logiškai „susieina“.

Žodžiu, taip mes ir darom smegenų mankštą kiekvieną savaitę ir aš kviečiu jus prisijungti ir daryti tai kartu.

Vos nepamiršau apie prizus. Šios savaitės laimėtojas gaus mūsų generalinio rėmėjo „Švyturio“ „Eurobasket 2011“ taurių kolekciją, leidyklos „Tyto Alba“ ką tik išleistą puikią knygą „Viena diena Senovės Romoje“, parduotuvės „D6“ klasikinį stalo žaidimą “Risk” ir taip pat “Protų kovų” garbės ženklą.

Mėnesio konkurso nugalėtojo laukia žurnalo „National Geography Lietuva“  metų prenumerata.

Pas mus šiuos unikalius ir hierarchiškai surūšiuotus ženklus laimi tik komandų nugalėtojų geriausi žaidėjai ir savaitės klausimų autoriai. Apie šią hierarchiją gal kitą kartą, o šiandien dar tik norėjau pridėti, kad mėnesio konkurso nugalėtojo laukia žurnalo „National Geography Lietuva“  metų prenumerata.

Taigi dar kartą primenu, kad jūsų klausimų laukiu el. paštu protukovuklausimai@gmail.com ir linkiu geros bei turiningos savaitės.

P.s. Trys pagrindinės žaidimo taisyklės:
1) Tai tik žaidimas.
2) Mes jį žaidžiame sąžiningai.
3) Žaidimo Meistras visada teisus (en. Quizmaster is Always right).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min