Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skelbiu.lt: nusibodo tradicinis dviratis? 10 įdomesnių transporto priemonių vasarai

Paspirtukas
Skelbiu.lt / Paspirtukas
Šaltinis: Projekto partnerio remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
0
A A

Lietuviška vasara per trumpa, kad ją praleistume namie, todėl daugelis vos tik ištaikę akimirką šoka ant dviračio ir išjuda pasivažinėti po miestą ar užmiestį, ieškodami naujų įspūdžių ir gerindami savijautą. Dviračių pasirinkimas dabar toks, kad sau tinkamą ras ir jaunas, ir senas.

Kad rinktis būtų lengviau, populiariausias skelbimų portalas Skelbiu.lt atrinko įdomesnius dviračių ir jų alternatyvų pasiūlymus. Tai padės ne tik paprasčiau atsirinkti norimą transporto priemonę, bet ir tai padaryti pigiau.

Paspirtukai suaugusiesiems

Skelbiu.lt /Paspirtukas
Skelbiu.lt /Paspirtukas

Paspirtukai jau seniai yra ne tik vaikų transporto priemonė. Išpopuliarėję tarp miesto jaunimo, suaugusiems skirti paspirtukai užkariauja vis daugiau miesto gyventojų širdžių. Patogūs dėl savo nereiklumo ir paprasto transportavimo, akį traukiantys dėl savo stilingumo, paspirtukai vis dažniau tampa jaunųjų profesionalų atributu.

Vaikiški paspirtukai

Skelbiu.lt /Paspirtukai
Skelbiu.lt /Paspirtukai

Puiki pasivažinėjimo priemonė, jei vaikas dar nemoka važinėti tradiciniu dviračiu. Gamintojai paspirtukus vaikams siūlo nuo dvejų metų, o jei iš karto nedrįstate pradėti nuo dviračio paspirtuko, yra ir triračiai paspirtukai, kurie ne tokie greiti, bet stabilesni. Jei mėgstate vaikščioti, tuomet mažamečiai jūsų pakeleiviai važiuodami paspirtuku taip greitai nepavargs ir galėsite kartu įveikti didesnius atstumus.

Riedžiai

Skelbiu.lt /Riedis
Skelbiu.lt /Riedis

Prieš keleruis metus į šią transporto priemonę dėl savo kainos daugelis žiūrėjo su pavydu – leisti ją sau galėjo nedaugelis. Dabar riedžiai atpigo iki kelių ar keliolikos šimtų eurų. Maža to, ši stilinga dviratė transporto priemonė ir patobulėjo: nuvažiuoja didesnius atstumus (20 km), tapo stabilesnė, taip pat atsirado papildomų funkcijų, pavyzdžiui, leidžia klausytis muzikos važiuojant.

Riedučiai

Shutterstock nuotr./Riedučiais
Shutterstock nuotr./Riedučiais

Riedučiai gali būti puiki alternatyva dviračiui ar kitam aktyviam judėjimui, nes jais važiuojant dirba nemaža raumenų grupė. Tiesa, jei nusprendėte važinėti riedučiais, pirmiausia reikia išmokti ant jų stovėti. Vaikams rekomenduojama pradėti nuo riedučių su dviem ratukų eilėmis, taip pat tiek vaikams, tiek suaugusiems būtinai naudoti apsaugos priemones ir šalmą – važiuojant išvystomas nemažas greitis, todėl nugriuvus galima susižaloti.

Jeigu norisi tradiciškesnės transporto priemonės, taip pat yra variantų, iš ko rinktis.

Miesto dviratis

Skelbiu.lt /Miesto dviratis
Skelbiu.lt /Miesto dviratis

Miesto dviračiai išsiskiria universalumu ir paprastumu, nereikalauja daug priežiūros, todėl jei planuojate daugiausiai laiko praleisti važinėdami mieste dviračių takais, tai jums skirta transporto priemonė. Kadangi mieste eismas didelis, atkreipkite dėmesį, kad jūsų išsirinktas dviratis turėtų atšvaitus, garsinį signalą ir veikiančias šviesas. Kelionę iš parduotuvės gerokai palengvins prie korpuso pritvirtintas krepšys, o užklupus lietui dviratį saugos grandinės apsauga.

Kalnų dviratis

Skelbiu.lt /Kalnų dviratis
Skelbiu.lt /Kalnų dviratis

Jei planuojate daugiau laiko praleisti važinėdamas miško keliais arba žvyrkeliais, nevengsite išklysti iš trasos, tuomet rinkitės kalnų dviratį. Jie turi sustiprintą amortizatorių, tad nebus baisūs dangos nelygumai, taip pat jų rėmas yra tvirtas, o padangos storos ir plačios, kas užtikrina stabilų važiavimą.

Plento ir sportiniai dviračiai

Skelbiu.lt /Plento dviratis
Skelbiu.lt /Plento dviratis

Plento dviračiai dėl savo plonų padangų skirti važinėti asfaltuotais keliais ir takais. Jei esate sportininkas mėgėjas ar planuojate tokiu būti ir visą laisvą laiką praleidžiate ant dviračio, plento dviratis yra tai, ko reikia. Jie išsiskiria lengvu rėmu ir dideliais ratais, tačiau neapsigaukite – tokiam dviračiui dėl greičio savybių ir plonų ratų reikia įgūdžių valdyti.

Elektriniai dviračiai

Skelbiu.lt /Elektrinis motoroleris
Skelbiu.lt /Elektrinis motoroleris

Pastaruoju metu sparčiausiai populiarėjanti dviračių rūšis, kuri puikiausiai tinka miesto gyventojui. Jei vietoje visuomeninio transporto renkatės dviratį, kodėl nepalengvinus sau gyvenimo ir į pagalbą nepasitelkus inovacijų? Dviratyje įmontuotas elektrinis varikliukas padės jums įveikti įkalnes ar leis pailsėti pavargus ir sutaupyti jėgų. Kitais parametrais šis dviratis niekuo nesiskiria nuo tradicinių, o tik išplečia jo galimybes.

Vaikiški dviračiai

Skelbiu.lt /Vaikiškas dviratukas
Skelbiu.lt /Vaikiškas dviratukas

Vienas svarbiausių parametrų renkantis dviratį yra ūgis. Jei planuojate dviračių išvykas visa šeima, tuomet svarbu vaikams išrinkti dviratį, kuris tiktų jiems pagal ūgį. Patiems mažiausiems patartina rinktis su papildomais ratukais arba balansinius dviračius. Šie yra be pedalų, tačiau išmokys vaikus išlaikyti pusiausvyrą ant dviračio – vėliau nekils problemų persėdant ant įprasto. Paaugliams jau galima rinktis iš normalaus dydžio dviračių, tačiau tik pagal jų ūgį pritaikyti vairą ir sėdynę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min