Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Festivalis „Saulės žiedas“ sulaukė kolektyvų iš devynių užsienio šalių

Liepos 3 d. prasidėjęs tarptautinis konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ sulaukė kolektyvų iš devynių užsienio šalių: Bulgarijos, Čekijos, Ispanijos, Lenkijos, Moldovos, Puerto Riko, Rumunijos, Serbijos, Turkijos. Folkloro atlikėjai varžysis konkursinėje programoje, dalyvaus festivalio koncertuose, vakaronėse, ekskursijose.
Festivalis „Saulės žiedas“ sulaukė kolektyvų iš devynių užsienio šalių (Lenkija).
Festivalis „Saulės žiedas“ sulaukė kolektyvų iš devynių užsienio šalių (Lenkija). / Festivalio organizatorių nuotr.
Temos: 1 Folkloras

Idėja sukurti tokį renginį prieš aštuonerius metus gimė Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansambliui „Saulė“, praėjusiais metais atšventusiam savo veiklos 40-metį. Šiaulių universitetas kartu su visuomenine organizacija „Baltų centras“ (direktorė dr. Regina Kvašytė) yra pagrindiniai šio stambaus tarptautinio renginio organizatoriai.

Idėja gimė keliaujant

Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ apkeliavęs kone visą pasaulį: išmaišęs Europą, septynis kartus pabuvojęs JAV, koncertavęs Brazilijoje, Kinijoje, Kolumbijoje. Zenonas Ripinskis, ansamblio administratorius ir vienas „Saulės žiedo“ įkūrėjų, pasakoja, kad būtent kelionių patirtis parodė, jog tarptautiniai folkloro ir liaudiškos muzikos renginiai yra labai įdomūs publikai. Gimė drąsi mintis surengti panašų Lietuvoje.

Lengva nebuvo

2005 m. į organizatorių komandą susibūrė Zenonas Ripinskis, Rūta Stankuvienė, ansamblio „Saulė“ meno vadovas Darius Daknys, VO „Baltų centras“ direktorė dr. Regina Kvašytė ir prodiuseris Stasys Trijonis. Pirmiausia kuo plačiau skelbta žinia apie naują tarptautinį renginį: kvietimai siųsti ansambliams, užsienio ambasadoms ir pan.

Pasak Z. Ripinskio, Vakarų Europoje festivalių tradicija gyvuoja 40–50 metų, o čia ji buvo tik pradedama kurti. Ir apie Baltijos šalis tuomet nedaug girdėta.

Kone didžiausia tapo finansinė problema: renginio, trunkančio ištisą savaitę, organizavimas reikalauja nemažai lėšų. Kainuoja dalyvių apgyvendinimas, maitinimas, transportas, taip pat scena, garso ir apšvietimo technikos nuoma, reklama, prizinis fondas ir pan. Finansinės paramos kreiptasi į Šiaulių miesto vadovus, Tarybą. Z. Ripinskis džiaugėsi, kad jais buvo patikėta: „Saulės žiedas“ gavo ir valdžios „palaiminimą“, ir lėšų. Teko ieškoti ir rėmėjų, iš kurių itin svariai prisidėjo AB „Gubernija“ ir šios įmonės direktorė Violeta Dunauskienė.

Nuoširdus darbas greitai davė vaisių

2009 m. į III konkursą-festivalį atvykęs tuometinis tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) prezidentas Rikus Draijer buvo sužavėtas puikia renginio organizacija ir įspūdingais atlikėjų pasirodymais; jis patikino, kad galime drąsiai lygiuotis į pačius geriausius pasaulio konkursus-festivalius.

2012 m. „Saulės žiedas“ buvo pakviestas į besikuriančią Tarptautinę šokių festivalių asociaciją FIDAF. Z. Ripinskis, dalyvaudamas FIDAF steigiamajame kongrese Pietų Korėjoje, buvo paskirtas šios organizacijos atstovu Baltijos šalims. Tai svarus pripažinimas ir aukštas visos „Saulės žiedo“ komandos darbo įvertinimas. Penkių konkursų-festivalių metu Šiaulius aplankė atlikėjai net iš 30 pasaulio šalių, tuo gali pasigirti tikrai ne kiekvienas festivalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius