Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 4d. 11:49

Kuršių nerijoje atveriama vasaros buveinė

Klaipėda savaitgalį jau gyvena vasariškomis nuotaikomis.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Smiltynė

Smiltynė yra administruojama Klaipėdos savivaldybės, tačiau ji taip pat yra Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorija. Gaila, kad Smiltynė paskutiniais metais tapo tik kelto stotele į paplūdimį ir Jūrų muziejų.

Prieš keletą metų nacionalinio parko direkcijai priklausančiose keturiose  vilose veikė gamtos muziejus, virė gyvenimas. Tačiau dėl blogos pastatų  būklės teko šią veiklą užbaigti, o norint išsaugoti eksponatus, jie buvo  perduoti saugoti Klaipėdos universitetui. Visus metus šių vilų naudoti nėra  jokių galimybių, jos neapšildytos, tačiau vasarą, kada Smiltynėje pats  judėjimas, jos neturi būti uždarytos. Jau birželio pradžioje, čia atsidarė  lankytojų centras.

Parko direkcijos planas ir vienas svarbiausių tikslų, ES fondų lėšomis,  įrengti čia gamtos mokyklą su ekspozicija ir įvairiomis multifunkcinėmis  erdvėmis. Kol to nėra – bandome eksperimentuoti ir įkurdinti ten parko  direkcijos vasaros buveinę. Paskelbėme partnerių paiešką bendrai veiklai,  atspindinčiai mūsų parko direkcijos funkcijas – gamtos ir kultūros vertybių  propagavimas, pažintinė, edukacinė veikla. Atsiliepė keletas viešųjų  įstaigų. Kalbėjomės, rodėme erdves – šiuo metu su trimis nusprendėme  pasirašyti bendradarbiavimo sutartis. Jų pasėkoje, vienoje iš vilų įsikurs Všį „Nidden“ sukaupta Senosios Nidos dailininkų kolonijos tapybos darbų  paroda „Senuoju Kuršių nerijos pašto keliu – Rytų Prūsijos kraštovaizdžiai“.

Šioje parodoje galėsime pajusti prieš 100 metų buvusią Kuršių nerijos bei  Klaipėdos atmosferą, bei nuotaikas.  Paroda jau kabinama, ji nepaprastai  gražiai tinka ant medinių vilos sienų.

Kitoje viloje, įsikurs EBRU – tapymo ant vandens studija, kurią koordinuos  Všį „MEDA PROJECT“. Gamta mums dovanoja įvairiausias galimybes pasireikšti kūrybingumui. Natūraliais gamtiniais dažais „piešiama“ ant vandens
paviršiaus, o po to šie piešiniai perkeliami  ne tik ant popieriaus, bet ir  ant jūros akmenukų, kriauklių, medžio žievės gabaliukų, šakelių.  Įspūdingiausi piešinių motyvai – augalai, jūros dugnas, žuvys, o pats  procesas, netgi naudojamas terapijai. Ši studija - veiks visą vasarą.

O kokia gi vasara be muzikos – tokios muzikos, kuri harmonizuoja su gamta.  Lino Švirino muzikos studija Grock turi Smiltynėje labai gražių planų – tai  buvimo gamtoje estetika, pasitelkiant garsus. Penktadienį išgirsime nedidelį
koncertą, o vėliau, virsime dideliu perkusijos orkestru – muzikuos visi  kartu. Visą vasarą Linas Švirinas kvies į įvairiausius muzikinius –  edukacinius renginius.

Kuršių nerijos nacionalinio parko vasaros buveinės atidarymo metu, nebus  pamiršti ir vaikai. Mažųjų lankytojų laukia gamtos mįslių tako paslaptys, o  edukacinę programą praves mūsų direkcijos Lankytojų centro darbuotoja Erida.

Nuo seno, Smiltynėje buvo ir smuklė, smagiam laikui praleisti. Tad vakarą  užbaigs pasišokimai su kapelija „Prūsai il gi ūsai“. Renginį rems  Smiltynėje įsikūręs viešbutis „Palva“.

Smiltynė ir Klaipėda – tai skirtingi pasauliai. Persikeli keltu - ir  atsirandi kitoje erdvėje, tad ir būti joje norisi kitaip. „Gal kam nors  atrodys keistai, kad nacionalinio parko direkcija užsiima meniniais  projektais – mūsų tikslas mokyti žmones būti gamtoje ir tuo pačiu pritraukti  lankytojus į Smiltynę, kad ji nebūtų tik takelis į pliažą ir jūrų muziejų. Tikimės, kad šiuo projektu paskatinsime Klaipėdos savivaldybę daugiau  dėmesio skirti Smiltynei, o to jai labai reikia. Į renginį pakvietėme visus  Smiltynės gyventojus, kurių yra virš 30. Galbūt kils naujų idėjų tolimesnei  bendrai veiklai, juk vasara dar net neįpusėjo“, - teigė renginio organizatoriai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min