Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilkaviškio rajone aidėjo šūviai – vyko Medžiotojų ir žvejų draugijos šventė

Vilkaviškio skyriaus Medžiotojų ir žvejų draugijos šventė
Gintarės Bazevičiūtės nuotr. / Medžiotojų ir žvejų draugijos šventė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Vilkaviškio rajone prie Podvarko ežero šurmuliavo kas dvejus metus vykstanti Vilkaviškio skyriaus Medžiotojų ir žvejų draugijos šventė, kurioje dalyvavo 12 medžiotojų klubų ir būrelių. Tądien vyko jubiliejinis – dešimtasis – nepriklausomos Lietuvos medžiotojų draugijos susitikimas.

„Daugelio medžiotojų pėdomis seka mūsų vaikai. Į draugiją įstoja fanatikai. Medžiotojams net blogo oro nėra – tik geras ir labai geras“, – 15min.lt sakė Vilkaviškio skyriaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Algis Kubilius.

Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugijos klubą sudaro 550 narių. Iš jų – 21 moteris. Vyriausiajam medžiotojui – 89 metai.

„Medžiotojų klubui priklausau jau 37 metus. Džiaugiuosi, kad už surinktą nario mokestį pasikeitėme medžiotojų draugijos pastato stogą, tvorą, rengiame šventes. Dėkoju klubams, kurie yra atsakingi už rungčių organizavimą. Ačiū rėmėjams ir buvusiam gamtos apsaugos inspektoriui Vytautui Akucevičiui“, – sakė Dalia Vinciūnienė.

Medžiotojų klubo „Vištytis“ narė Enrika Panitauskaitė noriai pasakojo, kad ji su seserimi ir motina yra medžiotojos jau daug metų. Tėtis – klubo pirmininkas.

Žaidimai, estafetės, rungtys ir apdovanojimai

Stovyklavietėje dalyviai entuziastingai rinkosi į žaidimus, estafetes. 24 medžiotojai registravosi šaudyti į taikinį. Daugiausia dėmesio sulaukė šerno vilkimas. Veiklos netrūko ir moterims, kurios aktyviai rinkosi į kočėlo mėtymą (reikėjo kuo tiksliau pataikyti į taikinį). Taip pat vyko atstumo nustatymo rungtis, žaidimai ir užduotys vaikams. Laužas degė iki aušros.

Rungčių nugalėtojus apdovanojo taurėmis, palapinėmis, pripučiamai čiužiniais ir ąsotėliais.

Sūduvos medžiotojų sąjunga

Pasak Sūduvos Medžiotojų sąjungos pirmininko Pauliaus Ulecko, kiekvieno medžiotojo pareiga puoselėti tradicijas, kelti medžiotojų kultūrą, vykdyti švietėjišką veiklą, mylėti ir saugoti gamtą.

Sūduvos medžiotojų sąjunga šiemet švęs 15 metų sukaktį. Sąjungoje yra 800 medžiotojų, 20 klubų.

Norime vykdyti švietėjišką veiklą, kad vaikai pažintų žvėrelius, paukščius, jų balsus

„Marijampolėje šaudyklos nėra 40 metų. Norime ją atkurti. Turime viziją kartu su Marijampolės kolegija ir Europos Sąjungos pagalba įkurti kompiuterizuotą mokymo klasę, skirtą medžiotojams, kuri šiuo metu yra Aleksandro Stulginskio universitete, Miškų fakultete. Medžiotojui parodžius paveikslą ir uždavus klausimą, kokia tai antis, atsakymai galimi tik “skani„ arba “neskani„. Norime vykdyti švietėjišką veiklą, kad vaikai pažintų žvėrelius, paukščius, jų balsus“, – sakė P.Uleckas.

Medžiotojų mintys

Uždavus medžiotojams klausimą, kas, pasak medžiotojo, yra medžiotojas, galima sulaukti įvairių minčių:

„Tai priklauso nuo suvokimo. Pavyzdžiui, kas yra ūkininkas? Ūkininkas – tas žmogus, kuris prižiūri ūkį ir siekia naudos. Kas yra medžiotojas? Tas kuris prižiūri teritorijas ir tikisi naudos“, –  teigė medžiotojų būrelio „Jurgežeriai“ narys.

„Medžiotojų yra visokiausių: fanatikų ir statistų, kurie tik susimoka nario mokestį, dalyvauja būrelio veikloje, susirinkimuose, šventėse, bet nevažiuoja į medžioklę“, – pasakojo jis.

Žmona dėl medžioklės pyko 5 metus, o dabar pati išveja

„Medžiotojas yra gamtos bičiulis“, –  sakė Vilkaviškio medžiotojų klubo „Tauras“ narys.

„Tai gyvenimo būdas“, – teigė kolega.

„Pavyzdžiui, varovinė medžioklė vyksta kiekvieną savaitgalį. Žmona dėl to pyko 5 metus, o dabar pati išveja“, – šmaikštavo kitas gamtos mylėtojas.   

Medžiotojai teritorinius plotus prižiūri pagal nuostatus. Nuo apskaitos pagal licencijas vykdo medžiokles. Vasario mėnesį buvo leidžiama sumedžioti 30 proc. kaimenėje esančių kanopinių gyvūnų. Taip pat gavę faunas į plotus suleidžia fazanus, kurapkas, palaiko balansą.

Suvažiavime dalyvavo 12 medžiotojų klubų ir būrelių: Kybartų medžiotojų klubas, Svirkalnio medžiotojų klubas, Pilviškių medžiotojų klubas, Medžiotojų klubas „Vištytis“ , Medžiotojų klubas „Gižai“, Alvito medžiotojų būrelis, Virbalio medžiotojų klubas „Beržas“, Vilkaviškio medžiotojų klubas „Tauras“, Medžiotojų klubas „Paežeriai“, Medžiotojų klubas „Uosija“ ir svečiai iš Marijampolės – medžiotojų būrelis „Jurgežeriai“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min