Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų Vokėje rastas rekordinio dydžio paparčio žiedas

Joninės Trakų Vokėje
Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro nuotr. / Joninės Trakų Vokėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos miestuose ir miesteliuose per Jonines į dangų kilo galingos laužų liepsnos. Šiemet visoje Lietuvoje neapsieita be netradicinių trumpiausios nakties įvykių. Rekordinio dydžio paparčio žiedas buvo rastas šalia Trakų Vokės dvaro sodybos esančiame parke, projektuotame prancūzų architekto F. Andrė.

Saulėgrįžos eisena miestelio gatvėmis prasidėjo prieš pradedant temti. Nešini žolynais ir pasipuošę ryškiaspalviais vainikais, žmonės, kupoliaudami ir dainuodami liaudiškas sutartines, pajudėjo dvaro sodybos link, praneša Trakų Vokės bendruomenės kultūros centras. 

Linksmybės: nuo burtų iki žolės riedulio 

Istorinio parko prieglobstyje šiemet kartu su vietiniais gyventojais šėlo jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės iš visos Lietuvos, mat susirinko tikėdamiesi ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasiekti Lietuvos masinės polkos šokimo rekordą. Iki jo pritrūko  visai ne daug – kaip organizatoriai juokauja, „kelių dūšelių“. 

Renginio metu vakaro vedėjas aukštaitiška tarme ragino dalyvius įsilieti į tradicinius žaidimus: daigintų bulvių mėtymas į krepšius, vainikų svaidymas ant jauno berželio pralinksmino net ir pačius jauniausius. Vis dėlto daugiausiai dėmesio sulaukė netradicinis žolės riedulys. Ir mediniai varteliai, ir specialiai žaidimui pagamintos lenktos ąžuolinės lazdos – viskas buvo paruošta netradiciniams užsiėmimams ir šventės svečių džiaugsmui. Aplinkui almėjo vaikų juokas, skambėjo tradicinės lietuviškos dainos, buvo galimybė pasimaudyti mediniame kubile. 

Vakaro vinis – šviesų šou 

Reginys nepaliko abejingų nei vietinių gyventojų, nei atvykusių svečių. Trakų Vokės dvaro sodybos grožis buvo atskleistas pritaikius jai skirtą apšvietimą. 

„Panašų šviesų šou esu mačiusi tik prieš keletą metų Vilniuje, kai Katedrą per Naujuosius metus buvo apšvietęs garsus britų šviesų meistras“, – sako Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro Joninių šventėje dalyvavusi Matilda Galgotienė, atvykusi iš Šiaulių. 

Organizatorius nustebino ne tik dalyvių gausa, bet ir socialinis aktyvumas. „Tiek daug dalyvių iš visos Lietuvos tikrai nesitikėjome, nors mūsų krašte nuo senų senovės Joninės švęstos itin aktyviai. Stengiamės ne tik išlaikyti tradicines, bet ir įtraukti į tradicinių švenčių rengimą ir dalyvavimą kuo daugiau jaunimo, nes tai – tramplinas į krašto istorijos ir kultūros saugojimą“, – džiaugiasi Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro direktorė Loreta Marcinkevičienė. 

Atlikėjos Eglės Jakštytės koncertas, liaudiškų kapelų gausa, puiki nuotaika ir dėkingos gamtos sąlygos stipriai kurstė Joninių liepsnas – kelių metrų aukščio laužas su aukštai iškeltu iš sausų žolių pintu vainiku visiems pranešė – kad ilgiausia metų naktis reikšminga ne tik astrologiniu atžvilgiu, bet ir dvasiniu – tai žmogaus harmonijos su savimi ir pasaliu metas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min