TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

ABC. Pavojaus signalas – lydekos ekskrementuose

Ši lydeka stvėrė sukrę, kurios išvaizda neprimena ne tik žuvelės, bet ir kitų vandens gyvūnų, tačiau skleidžia stiprius provokuojančius virpesius
Ši lydeka stvėrė sukrę, kurios išvaizda neprimena ne tik žuvelės, bet ir kitų vandens gyvūnų, tačiau skleidžia stiprius provokuojančius virpesius
Šaltinis: 15min
0
A A

Saskačevano universiteto mokslininkai atliko seriją eksperimentų, kurių tikslas buvo išsiaiškinti iš pirmo žvilgsnio keistoką akvariume apgyvendintos lydekos elgesį – plėšrūnė iš pasalų tykoti grobio pasirinko vieną ir tą patį akvariumo kampą, esanti maksimaliai toli nuo kampo, į kurį ji visada nuplaukdavo, kai ateidavo laikas atlikti gamtinius reikalus.

Žūklės draugai renkasi čia.

Tyrimai parodė, kad lydekos ekskrementuose aptinkama feromoninė substancija, kurią mokslininkai pavadino „Schreckstoff“. Eksperimentai parodė, jog ši substancija ne tik labai laki, puikiai sklinda vandenyje, tačiau labai ilgai išlieka lydekų ekskrementuose. Tolesni eksperimentai parodė, kad šios substancijos kaip ugnies bijo ne tik mailius, bet ir ūgtelėjusios žuvelės. Mokslininkai nustatė, kad lydekų organizmas šios substančijos neišskiria. „Schreckstoff“ išsiskiria iš lydekų grobiu tampančių žuvelių odos tuo momentu, kai į ją įsminga lydekos dantys.

Substancijos išsiskyrimą akimirksniu pajunta kitos šalia esančios žuvelės ir sprunka, kaip įmanydamos, net iššokdamos iš vandens, arba išsislapsto nuošaliose užuolandose, kur jų negali pasiekti plėšrūnė.

Eksperimentai parodė, kad ši mailiaus reakcija – instinktyvi, nes žuvelės, niekada nepatyrusios lydekų atakų, elgiasi lygiai taip pat kaip jų gentainės, jau pamokytos karčios patirties. Kai lydeka suvirškina grobį, signalizuojanti apie pavojų substancija, nedingsta ir įsigeria į ekskrementus. Todėl manoma, kad lydeka, ilgokai patruliuojanti pasirinktoje pasalai vietoje, ilgainiui „užteršia“ ją baimės feromonu, o žuvelės iš tolo ima lenkti tą akvatorijos vietą. Todėl lydekos, nesulaukdamos grobio, priverstos ieškoti kitos vietos pasalai. Tyrinėtojų nuomone, baimės substancija užterštuose plotuose grobio tykančios lydekos dažniausiai tampa spiningininkų laimikiu, nes alkis skatina jas stverti bet kokį grobį, pasirodžiusį akiratyje, dažnai net atrodantį įtartinai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min