Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 27d. 06:53

Amerikietis bylinėjasi dėl teisės į didžiausią visų laikų meškeriojimo prizą

Amerikietis meškeriotojas Rodnis Plėjus, sugavęs 68 svarų ešerį, pretenduoja į 1 mln. dolerių premiją
Amerikietis meškeriotojas Rodnis Plėjus, sugavęs 68 svarų ešerį, pretenduoja į 1 mln. dolerių premiją

Vienas didžiausių pasaulyje kabliukų gamintojų Norvegų kompanija „Mustad“ įsteigė milijono JAV dolerių prizą, kuris atiteks meškeriotojui, šios kompanijos kabliuku sugausiančiam laimikį, pripažintą pasaulio rekordu. Į šį didžiausią visų laikų meškeriojimo prizą dabar pretenduoja amerikietis meškeriotojas Rodney Ply iš Arkanzaso.

Junkis prie išskirtinės „Žūklės laimikio“ grupės tinkle „Facebook“.

Keturiasdešimt vienerių R.Ply sumeškeriojo per 35 kg sveriantį dryžuotąjį amerikinį ešerį. Rekordinė žuvis buvo sugauta būtent „Mustad“ kompanijos kabliuku. Amerikietis žinojo apie norvegų kompanijos plačiai išreklamuotą premiją ir kartu su savo advokatu kreipėsi į pasaulio rekordus registruojančią organizaciją „International Game Fishing Association“ (IGFA), kad jo laimikis būtų pripažintas oficialiu pasaulio rekordu.

Meškeriotojas IGFA ekspertams pateikė visą reikalingą tokiais atvejais dokumentaciją – liudininkų parodymus, paraišką, fotonuotraukas, tarp kurių ir svarstyklių, kuriomis buvo svertas laimikis, skalės nuotrauką, tačiau iš IGFA sulaukė netikėto atsakymo – R.Ply laimikį atsisakyta pripažinti rekordu.

IGFA ekspertų teigimu laimikis gal ir gali būti pripažintas pasaulio rekordu, tačiau kitoje kategorijoje, todėl meškeriotojas negali pretenduoti į „Mustad“ premiją. Esą rekordinis ešerys sugautas ne visiškai laikantis „Mustad“ nustatytų konkurso reikalavimų ir IGFA reikalavmų, o tiksliau ekspertams neįtiko tai, jog masalą „spinerbait“, kuriuo buvo sugautas ešerys, amerikietis sukonstravo pats.

Suprantama, kad toks IGFA sprendimas sukėlė iki šiol tik 2000 dolerių didžiausią prizą pelniusio amerikiečio meškeriotojo pasipiktinimą, o jo advokatas Ericas Rudenbergas pareiškė, kad IGFA gudrauja, nenorėdama išsiskirti su depozituose laikoma premija. IGFA nutarė paprasčiausiai nutylėti meškeriotojo pretenziją, todėl jo advokatas, kalbėdamas su žurnalistais, šią situaciją palygino su Dovydo ir Galijoto istorija. Kas stipresnis, tas ir teisus.

Bet advokatas rankų nuleisti neketina ir skundžia šį IGFA sprendimą. „Mustad“ konkurso sąlygose akcentuojamas kabliukas, ne masalas, o faktas, kad ešerys buvo sugautas „Mustad“ kabliuku, neginčijamas. Šią poziciją parėmė ir Masačiusetse veikiančios meškeriotojų organizacijos „Fisherman’s Outfitter“ vadovas Johnas White'as, teigiantis, kad negalima kelti apribojimų spiningo masalo konstrukcijai, nes prioritetas – kabliukas. Dabar laukiama teisininkų verdikto, kuris turėtų išspręsti IGFA ir R.Ply ginčą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min