Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV persekiojamos žuvelės-daktarai

Rufa
Rufa
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV sveikatos apsaugos tarnybos teigia, kad pastaruoju metu populiarėjanti odos valymo procedūra, kurią pacientui atlieka Gara Rufa rūšies žuvelės, populiariai vadinamos žuvelėmis-daktarais, yra nehigieniška, todėl šis gydymo būdas uždraustas jau 14 šalies valstijų.

Kuo žuvelės užrūstino amerikoniškuosius sveikatos sergėtojus?  Minėtos procedūros yra žinomos ir naudojamos Rytų medicinoje ne pirmą tūkstantmetį. Beje, joms pasitelkiamos ne tik žuvelės-daktarai, bet ir XIV amžiuje iš Turkijos į Tolimuosius Rytus atvežti karpiai, kurie naudojami gydyti egzemas ir psoriazę.  Tokių procedūrų nauda ir efektyvunas nekelia abejonių.
  
Europoje su žuvelių terapija išsamiausiai galima susipažinti Kesingtone (Anglija) įsikūrusiame „Aqua Shake“ vandens procedūrų komplekse. Pacientai ar tiesiog norintys atsinaujinti lankytojai pamerkia kojas, rankas arba įsibrenda iki kaklo į baseinus, kuriuose knibždėte knibžda žuvelių-daktarų. Jos akimirksniu apspinta naują objektą ir gana greitai nuskuta nuo jo kūno ar jo dalies suragėjusią odą, o gyvos neliečia. Kadangi žuvelių seilėse – ypatingas fermentas, tai ši procedūra yra ne tik sveikatingumo seansas, bet ir gydo įvairias odos ligas.
  
Jungtinių Valstijų medicinos tarnybų specialistai teigia, kad per procedūras gali pradėti plisti odos ligos, kilti epidemijos, nes nesveika oda užteršia vandenį, o šio gydymo metodo šalininkai atšauma, kad tai neįmanoma, nes vanduo valomas. Štai „Aqua Shake“ komplekso baseinuose per valandą jis keičiamas penkis kartus.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min