Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arsenalas. Grandinėlė vietoj žiedelio

Prie blizgės specialia grandinėle prisegtas papuoštas trišakis dažnai taip vilioja ešerius, kad tokiu masalu meškeriojant reikia atsakingai jausti saiką
Prie blizgės specialia grandinėle prisegtas papuoštas trišakis dažnai taip vilioja ešerius, kad tokiu masalu meškeriojant reikia atsakingai jausti saiką
Šaltinis: 15min
0
A A

Po ledu meškeriojama natūraliais masalais, tarp kurių populiariausiais – uodo trūklio lervomis, ir dirbtiniais – metalinėmis avižėlėmis, beveik besvorėmis muselėmis, imituojančiomis įvairius vandens gyvūnus, bei įvairiomis blizgėmis, kuriomis ypač sėkmingai ešeriai, lydekos ir sterkai viliojami poledinės žūklės sezono pradžioje.

Kad dirbtiniai masalai būtų patrauklesni, jie įvairiai dekoruojami. Vienas tokio dekoro elementų, derinamas su blizgėmis ir švytuoklėmis, dažnai būna „sklendžiantis kabliukas“, kuriuo pakeičiamas standartinis masalo kabliukas.

Tiek vienšakiai, tiek dvišakiai, tiek trišakiai kabliukai, jei nėra įlituoti į blizgelės korpusą, tvirtinami prie minėtų masalų žiedeliu. Šis standartinis būdas visiškai tinka, jei žuvų kibimas neblogas, tačiau, jei ešeriai ar lydekaitės rodo kaprizus, reikia išprovokuoti jų susidomėjimą. Suomių meškeriotojai jau anksčiau atskleidė, kad žieminės blizgės kabliukas efektyviau pakerta kimbančią žuvį, jei yra pakabintas ant dviejų žiedelių, o ne ant vieno. Vėliau buvo sugalvotas paslankus kabliuko tvirtinimas, vadinamoji „aštuoniukė“, kuri išlankstoma iš spyruokliuojančios vielos.

Dar efektyvesnis variantas – grandinėlė, kuria prie žieminės blizgės tvirtinami kabliukai. Grandinėlės gaminamos iš ypač tvirtos vielos arba tuščiavidurių metalo karoliukų, tarpusavyje sujungtų mažytėmis vielos ašimis. Tad grandinėlė tampa veiksmingu sukučiu. Grandinėlės galuose yra vielos kilpelės, kurios leidžia per kelias sekundes pakeisti kabliuką arba grandinėlę atkabinti nuo blizgės. Grandinėlės kabliukams tvirtinti gaminamos 2, 2,5 ir 3 cm ilgio. Retai ilgesnės. Jos parenkamos pagal blizgės dydį. Dar vienas grandinėlių privalumas yra tas, kad jomis prie blizgių galima montuoti ne tik kabliukus, bet ir museles, skirtas poledinei žūklei  ir imituojančias šoniplaukas, apsiuvas, vienadienių lervas, krevetes.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min