TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Arsenalas. Ką daryti, jei spiningas velkei liaunokas?

Specialus auskaras su gnybtu valui tvirtinti net patį liauniausią meškerykotį paverčia patikimu velkės spiningu.
Lino Maruko nuotr. / Specialus auskaras su gnybtu valui tvirtinti net patį liauniausią meškerykotį paverčia patikimu velkės spiningu
Šaltinis: 15min
0
A A

Po ranka turėti kiekvienam atvejui reikalingą spiningo meškerykotį neįmanoma, nes, pirma, jų tiek neįsigysi, o, antra, keliais spiningais vienu metu nemeškeriosi, tačiau meškeriojant dažnai iškyla situacijų, kai reikia suktis iš padėties, o tokiais atvejais labai padeda spiningininko arsenale esantys „gudrūs“ įnagiai.

Dažnai ežere ar vandens saugyklose meškeriojantiems spiningininkams prireikia pavelkiauti, nes toks meškeriojimo būdas lieka vienintele viltimi sugundyti kibti lydeką ar stambų ešerį, tačiau neturite su savimi tinkamo spiningo. Pasirodo, pakanka įsigyti liemenės kišenaitėje telpantį specialų auskarą su gnybtu ir galėsite bet koku spiningu plukdyti pačius masyviausius masalus.

Įsivaizduokite tipišką situaciją: išplaukėte prie ežero viduryje esančių sėklių vilioti ešerių ir pasiėmėte tam reikalui tinkantį lengvos klasės spiningą, tačiau ešerių kibimas prastas, tad akivaizdu, kad tikslinga būtų pavelkiauti aplink sėklius vilioku.

Deja, liaunoku meškerykočiu tai padaryti nepavyks, nes jis paprasčiausiai links iki vandens ir plukdyti  patiriantį stiprų vandens pasipriešinimą masalą bus neįmanoma, o gali atsitikti ir taip, kad meškerykotis neatlaikys apkrovų, Sulūš geras įrankis.

Išeitis tokioje situacijoje visai paprasta, jei liemenės kišenėje turėsite specialų gnybtą. Žūklės ekspertų teigimu, šis įtaisas specialiai sukonstruotas tokiems atvejams ir susideda iš dviejų dalių – viena tai auskaras, kuris  tvirtinamas ant spiningo strypo toje vietoje, kuri yra pakankamai stora ir nelinksta nuo masalo sukuriamos apkrovos, o kitame gale esančiame gnybte įtvirtinamas valas. Tad liaunoji spiningo dalis velkant masalą apsaugoma nuo perkrovų, kurios nebaisios storgaliui. Pakertant žuvį valas išslysta iš gnybto ir toliau viskas vyksta pagal klasikinę schemą.

Gnybtą, kuriame įtvirtinamas valas, galima reguliuoti, kad jis silpniau ar stipriau spaustų valą. Todėl įtaisas praverčia ir tada, kai velkiaujant sunkios klasės spiningais be specialios įrangos norima panaudoti ypač didelius viliokus arba masalų nardiklius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min