Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 25d. 23:30

Arsenalas. Kam meškeriotojui pirštinės?

Kol temperatūra nenukrenta žemiau nulio, spiningininkams parankiausios - neperšlampamos ir labai elastingos pirštinės iš neopreno, kurių delnas padengtas specialiu šiurkštaus pluošto sluoksniu, užtikrinančiu, kad įrankis neslidinėtų rankoje
Kol temperatūra nenukrenta žemiau nulio, spiningininkams parankiausios - neperšlampamos ir labai elastingos pirštinės iš neopreno, kurių delnas padengtas specialiu šiurkštaus pluošto sluoksniu, užtikrinančiu, kad įrankis neslidinėtų rankoje

Ar šiuolaikinis meškeriotojas gali išsiversti be pirštinių? Žinoma, gali, bet ar už tokį nerūpestingumą kartais neteks mokėti pernelyg didelės kainos? Medikai primena, kad klimato kaitos epochoje pirštinių reikia ne tik per ledmetį, bet ir ilgą laiką meškeriojant saulės atokaitoje, nes ultravioletinis spinduliaviamas tampa pavojingu faktoriumi. Kita vertus, piršinės saugo meškeriotojo rankas ne tik nuo ultravioletinių spindulių ar šalčio poveikio, tačiau yra būtinos sportišką žūklės stilių propaguojančiam meškeriotojui, kuris nuvargintą lydeką iškelia iš vandens ranka, kad po fotosesijos galėtų nesužeistą paleisti.Tad pirštinės tapo svarbia meškerioto ekipuotės dalimi.

Funkcionalumo poreikis

Nors vasarinių, lengvučių pirštinių poreikis – akivaizdus, tačiau kol kas labiausiai demisezoninių pirštinių prireikia meškeriotojui po pirmųjų šalnų, o meškeriojimas ledmečiu be funkcionalių pirštinių – jau neįsivaizduojamas. Dar nemažai meškeriotojų jaučia nenugalimą simpatiją megztiems modeliams, nes tokios pirštinės, jų nuomone, asocijuojasi su šiluma ir patikimumu, kaip kažkada vaikystėje mūvėtos močiutės megztos kumštinukės, kuriose rankos nežvarbdavo net per didžiausius šalčius. Tačiau vis daugiau meškeriotojų pripažįsta, kad naujų technologijų produktai pranašesni jau vien todėl, kad į juos, kaip į megztus modelius, lengvai neįsminga avižėlių ir blizgių kabliukai. Labai didelė reikšmė teikiama faktui, kad naujų technologijų produktus galima greičiau išdžiovinti ir jie ne taip lengvai peršlampa. Kitas pliusas naujoviško stiliaus pirštinių naudai – tvirtumas, ilgas amžius. Mūsų meškeriotojams labai svarbu, kad pirštinės nesusidėvėtų per vieną ledmečio sezoną.

Sausa ranka

Vis dėlto ne viskas taip paprasta, kaip gali pamanyti, nusipirkęs pirmas pasitaikiusias pirštines ir išvykęs su jomis ant ledo. Meškeriojant reikia verti ant kabliuko uodo trūklio lervas, rišti prie valo avižėles, prisegti ir atsegti blizgutes ar švytuokles. Kad su kumštinėmis to nepadarysi, aišku, tačiau ir pirštuotos dar nesukurtos tokios, kad galėtum taip pat kaip pirštais suimti ploną valą. Kita vertus, kiekvienas meškeriotojas yra patyręs, kaip žvarbsta pirštai, kai reikia sukti ritės rankenėlę, o prie eketės sėdėti be pirštinių apskritai problemiška.

Nepaisant to, kad oro temperatūra bus nukritusi dešimtį laipsnių žemiau nulio, meškeriotojas absoliučiai komfortiškai jaučiasi apsišarvavęs šiuolaikiniu daugiasluoksniu kostiumu, po juo pasivilktais specialiais apatiniais ir avėdamas storapadžius batus su idealiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis, o štai pirštai, kaip teigia medikai, “sumedėja” ir tampa nelankstūs jau po pusvalandžio. Ypač, jei rankos drėgnos, o to išvengti neįmanoma, nes nori nenori tenka paimti į ranką žuvį. Kita vertus, net ir sausomis rankomis rankomis liečiantis prie šaltų paviršių, rankos greitai sužvarbsta.

Kažkada ledmečiui skirtos meškeriotojo pirštinės buvo deficitas. Dabar – pasirinkimas platus. Kažkada būdavo paprasčiausiai nukerpami pirštuotų darbinių pirštinių galiukai, ir, mūvint tas medvilnines pirštines, meškeriojama. Tokių pirštinių veiksmingumas buvo menkas, nes pirštinės greitai peršlapdavo. Šiuolaikinės meškeriotojo pirštinės, išskyrus vasarinius modelius, akimirksniu neįmirksta, o dalis modelių – neperšlampami, tad rinktis yra iš ko.

Pirštinių standartai

Šiuolaikinės meškeriotojo pirštinės konstruojamos atsižvelgiant į žūklės ekspertų  rekomendacijas ir privalo atitikti reikiamus standartus. Jos turi būti visiškai neperpučiamos, kad su jomis būtų patogiau dirbti, tarp pirštų – elastingi įtarpai. Šiuolakinės pirštinės pasiūtos iš specialaus „fleece“ tipo audinio su termoizoliacine membrana, o jų vidus išklotas minkštučiu „Polartec“ audinio sluoksniu, jei modeli skirtas šaltam metų laikui. Pirštinių rankogaliai privalo gluotniai prigulti prie riešo, o delnas – apsiūtas šiurkščiu elastingo ir žemoje temperatūroje nestandėjančio plastiko pamušalu , kad tokia pirštine galėtum paimti laimikį taip pat, kaip ir plika ranka.

Meškeriotojai pakliūva į įvairiausias situacijas – lijundrą, šlapdribą, speigą, todėl šaltajam sezonui skirtų pirštinių vidutinis statistinis modelis – tai drėgmės nebijančios, lengvai išdžiovinamos pirštinės, pasiūtos iš tvirto žalio, samanų spalvos ar kamufliažinio audinio, kurio sudėtis – 100 proc. neilono. Antra, – šias pirštines vienu judesiu galima transformuoti į kumštines ir sušildyti sužvarbusius pirštų galiukus. Na, o poliesterinis užpildas patikimai apsaugo rankas nuo šalčio. Suprantama, jog tokios pirštinės privalo nevaržyti rankų judesių.

Pavasariui ir vasarai skirti pirštinių modeliai beveik niekuo nesiskiria nuo ledmečio pirštinių, tačiau jie daug vėsesni, jose nėra šilumą izoliuojančio užpildo. Minėtam metų laikui naudojamos ne tik pirštinės iš „fleece“ tipo audinių, bet ir neopreninės pirštinės su specialiu antsiuvu apsiūtu delnu. Tokių pirštinių pirštinių galiukai – nukirpti, tad nenusimaunant jų galima atlikti įvairiausius darbus. Neopreninės pirštinės neperšlampa.

Spiningininkams aktualios specialios pirštinės, kuriomis galima, nesibaiminant traumų, suimti už žiaunos stambią lydeka ar sterką ir iškelti iš vandens. Tokios pirštinės mezgamos iš specialaus pluošto, kurio neperrėši peiliu. Tačiau nė kiek ne prastesnį modelį galima rasti namų šeimininkėms skirtų pirštinių gamoje. Pirštinės, kuriomis meškeriojama, ne visada tinka irkluoti, vairuoti katerį, automobilį, todėl visada reikia turėti pirštines, kurios skirtos būtent tokiam vaidmeniui. Šis anaiptol ne pilnas išskaičiavimas rodo, kad šiuolaikinis meškeriotojas, jei jis nori užsitikrinti pusėtiną komfortą, neišsiverčia su vienomis pirštinėmis – ekipuotėje turi būti mažiausiai trys modeliai, o dabar prie jų prisideda dar ir ketvirtas – tai plonytės vasarinės pirštinės iš poliesterio arba neilono, apsaugančios nuo ultravioletinių spindulių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min