Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Australijos kaime nuolat lyja žuvimi

lietus
lietus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Top–End kaimelio Australijos provincijoje gyventojai kelias valandas išsijuosę rinko kiemuose, daržuose ir nuo stogų apetitiškas sidabru žvilgančias žuveles ir dėjo į šaldytuvus, nes patirtis juos išmokė ne stebėtis žuvų lietumi, o naudotis dangaus malonėmis.

Visos žūklės naujienos

Kaimelio senbuvė Kristina Balmer žurnalistams papasakojo, kad „šimtų šimtai žuvų krito ant kelio, namų stogų, medžių ir automobilių... Žuvų “prilijo„ tiek daug, kad dangaus malonės dėka kaimas dabar yra kelioms savaitėms apsirūpinęs maistu...“ Australės kaimynai juokavo, kad laimei kol kas nelijo krokodilais, nes šiame Australijos kampelyje žuvų lietus yra periodinis reiškinys, pasitaikantis žymiai dažniau nei kitose pasaulio vietose. 
  
Mokslininkų teigimu, žuvų ar gyvūnų lietus – retas meteorologinis reiškinys, kuris užfiksuotas įvairiose pasaulio šalyse. Pagal hipotezę tokie lietūs nulyja, kai virš vandens telkinių praūžia stiprūs viesulai, vadinami tornadais, kurie kartu su vandeniu įsuka į savo šleifą ir pakelia į orą gyvūnus. Dažniausiai lyja žuvimis ir varlėmis. Kartais pasitaiko tokie stiprūs lietūs, kad iš dangaus krenta gyvūnų fragmentai. Pasitaiko, kad gyvūnai ant žemės krenta sušalę į ledą arba įšalę į ledo gabalus. Tai, mokslininkų nuomone, reiškia, kad gyvūnai pabuvojo tokiame aukštyje, kur spaudžia speigas, o tai – kelių kilometrų nuo žemės paviršiaus sritis. Pasitaiko taip pat, kad lyja gyvomis žuvimis ar varlėmis, o tai, spėjama, ženklas, kad gyvūnus viesulas įsiurbė šalia tos vietos, kurioje iškratė iš savo sterblės. Deja, visa tai – tik spėlionės, nes moksliškai „gyvo“ lietaus kilmė ir susiformavimo mechanizmas neatskleistas.
  
Australijos meteorologinio biuro vyriausiojo sinoptiko Ešlio Patersono teigimu, žuvų lietaus Top–End kaimelyje kilmė neaiški, nes tame regione nei viesulai, nei audros tuo metu neužfiksuoti. Tiesa, kaimas įsikūręs tarp jūros ir Arglės ežero, o lijo kaip tik ešerių šeimos žuvelėmis, kurios aptinkamos Australijos šiaurinių regionų vandenyse. Aišku tik viena, kad kaimas – kažkokioje anomalioje zonoje, nes pirmas žuvų lietus čia užfiksuotas 1974, o priešpaskutinis – 2004 metais. Po kiekvieno tokio lietaus kaimo gyventojų racioną papildydavo žuvies patiekalai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min