Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 16:32

Baltąjį amūrą Panevėžio Senvagėje bandė pagauti ir senas, ir jaunas

Žūklės varžybos Panevėžyje
Luko Varanausko nuotr. / Žūklės varžybos Panevėžyje

Jau kelerius metus Panevėžyje vykstanti „Baltojo amūro“ šventė šeštadienį žvejus taip pat kvietė susikauti meškerėmis ir gerai praleisti laiką bičiulių būryje. Tik šįsyk baltojo amūro žvejonės vyko dienos metu.

Išaiškinti geriausią žveją

Įdienojus jau septintus metus iš eilės, kas su meškere, kas tiesiog pasivaikščioti traukė į Panevėžio centrą, kur Nevėžio senvagėje vyko tradicinė „Baltojo amūro“ šventė – žvejybos mėgėjų Panevėžio miesto mero prizui laimėti.

Susirinkusius į žvejonę pasveikino buvęs aplinkosaugininkas, Panevėžio mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas.

Renginį organizuoja Panevėžio miesto savivaldybė bei Sporto skyrius.

Renginio tikslas – „Baltojo amūro šventės – žvejybos mėgėjų varžybų metu išsiaiškinti geriausius žvejus.

Žvejai, trijose kategorijose – moterų, vyrų ir vaikų iki 16 metų – varžėsi dėl geriausiojo vardo, apdovanojimų, staigmenų, žuvienės, kurią tradiciškai verda restoranas „Déjà vu“.

Pakeitė datą

Sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Alvidas Savickas naujienų portalui JP sakė, kad šiais metais teko pakeisti baltojo amūro žvejybos laiką.

„Tradiciškai žvejyba vykdavo per paskutinį „Susitikime penktadienį“ renginį. Tačiau šiais metais teko keisti datą – rugpjūčio 23-ąją buvo iškilus, visiems lietuviams svarbus renginys, Baltijos kelio 30-metis. Todėl nukėlėme žvejybą į šeštadienį ir pakeitėme laiką – žvejyba vyksta dienos metu“, – aiškino situaciją A.Savickas.

Žvejų mažiau

Pasak jo, šiais metais baltąjį amūrą tikisi pagauti 66 žvejai – 31 mažiau negu pernai.

„Iš jų 16 vaikų, 48 vyrai ir dvi moterys. Pats jauniausias dalyvis ketverių metukų, o vyriausiam – 77 metai. Apdovanojimai bus įteikti visų amžiaus grupių atstovams – daugiausiai pagavusiems žuvies. Atskirai bus apdovanoti jauniausias ir vyriausias dalyviai.

Pagrindinis prizas – meškerė – atiteks daugiausiai pagavusiam arba sugavusiam baltąjį amūrą.

Pernai amūrą sugavo

Šį pavasarį į Panevėžio Senvagės tvenkinį nebuvo paleista baltųjų amūrų. Jų į tvenkinį paleista pernai – 31 vienetas baltųjų amūrų. Tuomet Panevėžio miesto savivaldybei kainavo 300 eurų.

2018 metais Senvagės tvenkinyje laimę sužvejoti baltąjį amūrą bandė 97 dalyviai: iš jų vaikų – 27, moterų – 5, likusieji vyrai – 65. Jauniausiam žvejui pernai buvo ketveri, o jauniausiai žvejei – septyneri metai.

Vienam iš jų – Giedriui Širokui – pernai pavyko pagauti amūrą. Laimikis svėrė 750 g.

Baltuosius amūrus nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Senvagėje draudžiama žvejoti. Tvenkinio vandens švarintojus bus galima oficialiai gaudyti po Baltojo amūro šventės.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min