Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 22d. 10:04

Dėl pūgžlio poledinės žūklės aistruoliai nebijo rizikuoti gyvybe

Poledinės žūklės aistruoliai jau įsikūrė ant Kuršių marių ledo.
Klaipėdos uosto direkcijos nuotr. / Poledinės žūklės aistruoliai jau įsikūrė ant Kuršių marių ledo.

Tik užsitraukus ledui poledinės žūklės mėgėjai skuba gręžioti eketes. Dėl menko laimikio žvejai nesibaimina nei pavojaus gyvybei nei baudų: už žvejybą laivybos kanale Klaipėdos uoste gresia bauda nuo 200 iki 500 Lt.

Junkitės prie „Žūklės laimikio“ grupės tinkle „Facebook“.

Pašalus kiekvieną ankstyvą rytą Klaipėdos uosto laivybos kanalu praplaukia laivai – sulaužomas tik užsitraukęs ledas, paruošiamas kelias atplauksiantiems laivams. 

„Ledai laužomi kiekvieną rytą nuo 4 iki 5 val. Dauguma žvejų tai žino, bet vis tiek eina pro plūdurą ir lipa ant ledo“, – aiškino Uosto priežiūros tarnybos viršininkas Aleksandras Kaupas. 

Antradienį buvo inspektoriai kartu su uosto policijos pareigūnais lankėsi Malkų įlankoje, kur dažniausiai renkasi poledinės žūklės entuziastai. Dauguma žvejų eketes turėjo išsigręžę netoli kranto. Tačiau keturi žvejai buvo nuklydę už plūduro ir bandė žvejoti kanale, kur vos prieš kelias valandas buvo praplaukęs ledlaužis. 

Klaipėdos uosto direkcijos nuotr./Žvejų laimikis – menkas. Dažniausiai iš ekečių traukiami pūgžliai arba ešeriukai
Klaipėdos uosto direkcijos nuotr./Žvejų laimikis – menkas. Dažniausiai iš ekečių traukiami pūgžliai arba ešeriukai

„Tie, kurie sėdėjo prie kranto, bandė juos protinti, aiškinti, kad neliptų, kad nesaugu. Visus keturis mes įspėjome. Toje vietoje tikrai labai pavojinga – vietomis iš ledo virtusi košė. Įsmukus nepadės niekas – nei smaigai, kuriuos dabar privaloma turėti, tiesiog nebus į ką juos smeigti“, – aiškino pašnekovas.

A.Kaupas stebėjosi, kad ir laimikis tokios rizikos visai nevertas. Antradienį dauguma žvejų galėjo pasidžiaugti pagavę vos kelis pūgžlius, ešeriukus. Kiti sėdėjo tuščiais kibirais. 

Trečiadienio rytą Malkų įlankoje ketina apsilankyti ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistai, kurie ketina vertinti, ar ledas jau pakankamai saugus, kad būtų galima ant jo lipti. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min