Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 28d. 22:47

Gigantiškas omaras paleistas į laisvę

Omaras
Omaras

Didžiojoje Britanijoje žvejų poros iš Devono grafystės poelgis tapo nacionalinio pasididžiavimo objektu, kai apie jį viešai nacionalinio dienraščio „Daily Telegraph” puslapiuose paskelbė Anglijos jūrų gamtos apsaugos draugija (Marine Conservation Society) ir paragino kitus žvejus sekti šiuo pavyzdžiu.

Devono grafystės priekrantėje, kuri garsėja omarų gausumu, žvejojęs Simonas Sharpas, padedamas žmonos Lizzy, iš vandens ištraukė į gaudyklę pakliuvusį  vieną didžiausių kada nors pagautą omarą. Jūrų vėžio ilgis nuo uodegos galiuko iki žnyplių siekė beveik metrą, kiekvienos žnyplės ilgis – 35 cm, o storis – 20 cm. Tad, ekspertų teigimu, gigantui užtektų jėgos nurėžti žmogaus ranką, o jo amžius siekia 100 metų. Žvejų pora nusifotografavo su laimikiu ir paleido omarą atgal į vandenį, nes pagrįstai manė, kad jo mėsa – kietoka, o jos kulinarinės savybės – ne pačios aukščiausios kokybės. Toks poelgis sveikintinas, nes stambūs omarai labai rūpinasi giminės pratęsimu.

Devono grafystės vandenyse prieš penkerius metus įsteigta saugoma zona, kurioje draudžiama omarų žvejyba. Specialistai teigia, kad per tą laiką gelmėse aplink Landžio salą omarų populiacija padidėjo 6–7 kartus.

Didžiausias omaras Jungtinės Karalystės vandenyse buvo sugautas 1931 metais ties Kornvolu ir svėrė 8,5 kg, o ilgis (be žnyplių) – 1,2 m.

Visos žūklės naujienos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min