TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į žūklės šventę Mindūnuose kviečia Ežerinis ir Žvėrūna

Mindūnai taps Lietuvos poledinės žūklės sostine 2014 m. vasario 21 d.
Žūklės šventės organizatorių nuotr. / Mindūnai taps Lietuvos poledinės žūklės sostine 2014 m. vasario 21 d.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 22 d. Mindūnai taps Lietuvos poledinės žūklės sostine. Ši šventė, įrašyta į šimto įspūdingiausių, įdomiausių, smagiausių, išskirtiniausių Lietuvos švenčių sąrašą, Mindūnuose vyks jau devynioliktą žiemą.

Šventės nuotraukas siųskite zukle@15min.lt.

Tradicinė Žiemos žūklės šventė „Mindūnai 2014“ šiemet ypatinga: kaip juokauja organizatoriai, mitologinis Ežerų dievas Ežerinis parsiveda Medžioklės deivę Žvėrūną, t.y. šalia esančio Ežerų žvejybos muziejaus atidaromas Antano Truskausko Medžioklės ir gamtos muziejus. Žūklės varžybos pirmą kartą tarptautinės, dalyvaus žvejai iš kaimyninės Latvijos. Žvejų registracija 7– 8 val.

Šventė prasidės 10 val. tradicine Mindūnų muge. Joje savo gaminius pristatys amatininkai iš visos Lietuvos. Čia galima bus sutikt įspūdingiausių žuvų drožėją G. Kairį, žuvų kulinarinio paveldo gamintoją S. Statkuvienę, visokiausių sausainukų-žuvyčių kepėją A. Kazanavičienę, Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos gaminių pardavėjai ir kt.

Mindūniškė I. Rimydienė stos prie didžiausio savo firminės žuvienės katilo.

Mindūniškė I. Rimydienė stos prie didžiausio savo firminės žuvienės katilo. Tai garsi virėja, išmokiusi valgį gaminti netgi visoje Lietuvoje žinomą virtuvės šefą, savo sūnų Tomą Rimydį. Irenos žuvienei tinka tik Mindūnų ežerų žuvys, kurių visada pagauna garsiausias Mindūnų žvejas A. Kaminskas. Antrą katilą kais kaimynės iš Kaltanėnų. O trečiajame katiliuke pačią tikriausią vietinę žuvienę virs ir žuvų rūkymą pjuvenomis demonstruos šalia Mindūnų esančios Juodakampio kaimo turizmo sodybos šeimininkas V. Laurinavičius. Ketvirtajame kunkuliuos kaimyninės Čiulėnų bendruomenės žuvienė. Su žuvienių specialistais rungtis nutarė Molėtų kultūros centro kolektyvas, kuris kais penktą katilą.

Veiks ir abi Ežerų žvejybos muziejaus rūkyklos, prižiūrimos mindūniškio žvejo K. Petrausko. Lankytojai ne tik ragaus žuvienę, pačią skaniausią išsirinks, bet galės sužinot, kaip atskirt tikrą žuvienę nuo žuvies sriubos, išgirst netikėčiausių šios srities kulinarinių gudrybių.

Muziejaus kieme koncertuos Molėtų kultūros centro muzikantai G. Mikutavičius ir K. Kuzmickas, Vitalijus Gaulė, Gediminas Ožalinskas, Molėtų jaunimo grupė „Drovuoliai“, vadovaujama A. Žiaučio.

Prieš 11 val. įspūdinga karieta iš Labanoro atveš visą tos dienos žvejų laimikį į šventės kiemą. Prasidės iškilmingas šventės atidarymas bei Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejaus atidarymo ceremonija. Koncertuos Vilniaus pučiamųjų ragų klubo orkestras „Tauro ragai“, vad. P. Lukausko. Pats A. Truskauskas pakvies pirmuosius lankytojus apžiūrėti išties mūsų kraštuose nematytų dalykų: begemoto, raganosio, liūto, meškų, stumbrų, bizonų iškamšų bei profesionaliai įrengtos gamtos ekspozicijos. Jau nuo 12 val. šią ekspoziciją galima bus lankyti, pasidalijus mažomis grupelėmis, kadangi patalpos nedidelės.

Šventėje bus ką veikt visokiausių pomėgių lankytojams. Čia bus organizuotas pramoginis šaudymas iš lanko, pasivažinėjimas žirgais ir pasijodinėjimas poniais, varžybos su slidėmis be sniego, rąsto pjovimas, orientavimosi sporto varžybos, pats tikriausias dažasvydis. Ypatingas atrakcijas žada organizuoti Molėtų Krašto apsaugos savanorių pajėgos: šovinių dėžės kilnojimą, kareiviško bato mėtymą ir net čiuožimą lynu. Molėtų kultūros centras kvies žaist su kaspinais, žaidimą „Žvejybą“, estafetę su maišais.

Sakmė apie Ežerinį

Sena sakmė byloja, kad seniai seniai netoli Mindūnų, kur dabar tyvuliuoja ežeriukas vardu Ežerinis, gyveno berniukas, kurį visi vadino Ežeriniu. Ežerinis visą laiką buvo prie vandens. Jo mama net baiminosi, kad vaiko neįtrauktų vandenų valdovė Vandenė. Kartą jis liko vienas prie ežero, o pro šalį važiavo karalaitė. Mat, daktarai buvo prisakę karaliui paežeriais dukrą vežioti, kad gryno oro gautų ir valgyti pradėtų. Karalaitė pamatė, kad Ežerinis kažką valgo ir paprašė paragauti. Berniukas pasidalino su ja paprasta duonos kriaukšlele, o ji už tai aukso žiedą su žalia akimi padovanojo ir pasakė: „Kai užaugsi, mano jaunikis būsi“. Tai išgirdęs pavydus turtuolio vaikas įstūmė Ežerinį ežeran: „Kad tu priburbuliuotum, karalaitės jauniki!“ Taip Ežerinis papuolė į Vandenės karalystę, kur išmoko groti su senuoju vėžiu ir sraige. Gavęs dovanų stebuklingą lumzdelį, grįžo pas karalaitę ir pagydė ją savo grojimu, o vėliau tapo karalaitės jaunikiu, o ežerėlis buvo pavadintas gražiu Ežerinio vardu.

Ežerinis lietuvių mitologijoje – ežerų dievas, būtybė gyvenanti kiekviename ežere. Tai tokį gražų molėtišką mitologinį personažą žada įkūnyti renginio vedėjas A. Breidokas. Žvėrūna, Žvorūna, Medeinė – tai lietuvių medžioklės, žvėrių deivė, netekėjusi, graži medžiotoja, mergina arba „vilkmergė“, lydima vilkų. Nuo šiol ji Mindūnuose liks sava, nes visai netoli yra Vilkasalė, o režisierius A. Barysas muziejuje pristatys savo naują filmą „Po Žvėrūnos žvaigžde. Medžioklės kultūros istorija ir dabartis Lietuvoje“

Su palinkėjimais, dainomis, patarlėmis, mįslėmis ar anekdotais apie ežerus ir žvejybą lankytojai galės ragauti šventinę žuvienę, arbatą bei kitus šiltus patiekalus.

Renginio pabaigoje bus paskelbti visų sportinių rungčių nugalėtojai, įteikti prizai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min