Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 29d. 12:56

Išleidžiamame Laukžemių tvenkinyje rastą milžinišką šamą vos pakėlė trys vyrai

Milžiniškas šamas perkeltas į tvenkinį Klaipėdos centre.
15min.lt nuotr. / Milžiniškas šamas perkeltas į tvenkinį Klaipėdos centre.

190 cm ilgio ir 40 kg svorio šamas – tokio dydžio žuvis, žvejų praminta „monstru“, ketvirtadienio popietę buvo iškelta iš nuleidžiamo Laukžemių tvenkinio į Klaipėdos centre esančių Trinyčių vandens telkinį.

Pradėjus rekonstruoti Laukžemių tvenkinį kasdien vis senka vanduo. Žvejai suskubo gelbėti čia likusias žuvis. Trečiadienio vakarą jie savo iniciatyva, gavę Aplinkos ministerijos pritarimą, dalį žuvų pergabeno į Trinyčių tvenkinį.

15min.lt nuotr./Į Trinyčių tvenkinį perkelta iš Laukžemių užtvankos išgelbėta žuvis
15min.lt nuotr./Į Trinyčių tvenkinį perkelta iš Laukžemių užtvankos išgelbėta žuvis

Ketvirtadienio rytą atvežta dar žuvų. Kaip ir prognozavo žvejai, Laukžemių užtvankoje iš tiesų yra neįtikėtinų egzempliorių. Aptiktas milžiniškas – beveik 190 cm ilgio šamas, svėręs daugiau nei 40 kg. Šiam šamui pakelti prireikė kelių vyrų jėgos. Milžinas buvo pergabentas specialiame inde.

VIDEO: Nuleistame tvenkinyje žuvis gelbėję žvejai rado milžinišką šamą

Iš viso perkelta keli šimtai žuvų – karpių, šamų, lynų. Tarp jų buvo ir 20 kg sveriantis šamas, po 10 kg karpių. Į Trinyčių tvenkinį perkelti ir keli amūrai.

Šiuo metu užtvankoje gylis siekia apie 1,20 m. Prieš pradedant tvenkinio nusausinimo darbus gylis vietomis siekė ir 8 metrus.

Žvejai prie Laukžemių tvenkinio. Kaip pasakojo entuziastingas žvejys Tomas Navalinskas, naktį vanduo ėmė itin sparčiai veržtis pro pakeltus šliuzus, todėl teko juos nuleisti ir skubiai gelbėti žuvį. „Žuvis, priešinos ir plaukė į viršų, lengviau išplaukė tik mailius ir visai nedidelės žuvys. Didesnės priešinosi ir paukė prieš srovę, sekliame Eketės upelyje rausėsi į dumblą. Taip galėjo žūti. Deja, nemažai ir neišgyveno“, - pasakojo jis 15min.

Dalis žuvų perkelta į Tūbausių, Lazdininkų tvenkinius Kretingos rajone, dalis pateks į Danę.

15min.lt nuotr./Į Trinyčių tvenkinį perkelta iš Laukžemių užtvankos išgelbėta žuvis
15min.lt nuotr./Į Trinyčių tvenkinį perkelta iš Laukžemių užtvankos išgelbėta žuvis

Neabejojama, kad Laukžemių tvenkinys atskleis ir daugiau lobių. Trečiadienį dugne rastas rusiškas motoroleris. Nežinia, kiek laiko ši transporto priemonė išgulėjo tvenkinio dugne.

VIDEO: Klaipėdos rajono žvejai gelbėjo nusausinto tvenkinio dumble įstrigusias žuvis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min