Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 05 31, 23:21

Ką turi žinoti žvejas?

Šiltais savaitgaliais dažnas patraukia į gamtą pasigrožėti ar pažvejoti. Aplinkos apsaugos departamentas jau paskelbė kiekvienam mėgėjui žvejui svarbią atmintinę, kurią verta paskaityti. Atmintinėje – visa svarbiausia informacija, kad žvejyba būtų legali.
Prie Antalieptės marių
Prie Antalieptės marių / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šiltus savaitgalius gamtos mylėtojai planuoja gamtoje. Galima pastebėti, kad pastaraisiais savaitgaliais upių pakrantės tiesiog nugultos žvejų – pavėlavęs gali ir nerasti geros, žuvingos vietos meškerei užmesti. Tačiau reikia nepamiršti ir taisyklių, kurių privalo laikytis kiekvienas žvejas mėgėjas.

Žvejas mėgėjas privalo su savimi turėti bilietą, kuris suteikia leidimą žvejoti valstybiniuose neišnuomotuose telkiniuose, kuriuose nevykdoma limituota žvejyba. Šiuos žvejo mėgėjo bilietus paprasta nusipirkti visur, kur yra „Perlo“ terminalas bei didžiuosiuose prekybos tinkluose. Galima įsigyti ir leidimą konkrečiame išnuomotame vandens telkinyje, jei jame nėra vykdoma limituota žvejyba. Tokius leidimus įsigyti galima „Tiketoje“ arba tiesiai iš vandens telkinio nuomininko. O žvejo mėgėjo kortelė leidžia žvejoti valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose, kuriuose organizuojama limituota žvejyba. Tokią galima įsigyti ir už ją atsiskaityti „Perlo“ terminaluose.

Taip pat leidimai žvejoti bei žvejo mėgėjo bilietai platinami ir Aplinkosaugos leidimų informacinėje sistemoje – ALIS.

Aplinkos ministerija primena, kad visų tipų ALIS leidimus galima atsispausdinti, o popierinio ALIS žvejybos leidimo nebūtina turėti žvejybos vietoje. Žvejui užtenka žinoti leidimo numerį bei turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Visgi kitų platintojų išduotus leidimus būtina turėti su savimi.

aip pat žvejybos mėgėjams primenama, kad nemokamai žvejoti gali pensininkai, neįgalieji (su savimi būtina turėti pensininko ar neįgaliojo pažymėjimą), vaikai iki 16 metų amžiaus (būtina su savimi turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą). Tokia teisė galioja visur, išskyrus privačius dirbtinius telkinius. Valstybiniuose telkiniuose, kur organizuojama limituota žvejyba, žvejojant be leidimų gali būti papildomų ribojimų.

Kiekvienas save ir aplinką gerbiantis žvejas žino ir kitas svarbias taisykles. Automobiliais važinėti galima tik keliais, o transporto priemonė turi būti statoma ne arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio. Negalima niokoti aplinkinių medžių, krūmų, ardyti miško paklotę ar dirvožemį. Bene svarbiausia taisyklė – nešiukšlinti ir neteršti gamtos, po žvejybos visas atliekas pavėžėti iki artimiausio konteinerio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Tauragės kurjeris“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min