Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip ryklys vaiduoklis prarado savo skrandį?

Ryklys vaiduoklis
Youtube.com stopkadras / Ryklys vaiduoklis
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Gyvūnai, priklausantys dvikvėpėms žuvims, sugebančioms kvėpuoti ir po vandeniu, ir ore bei ryklių rūšis, vadinama vaiduokline, per evoliucijos laikotarpį prarado savo skrandį, gaminantį rūgštį. Šiuo metu mokslininkai kaip tik atsekė už šio reiškinio slypinčius genetinius pakitimus.

Didžiausia žūklės mėgėjų grupė „Facebook“ tinkle. Junkitės ir jūs.

Tikrasis skrandis su virškinimo liaukomis, kurios išskiria koncentruotą rūgštį bei baltymų skaidymo fermentus, vadinamus pepsinais, išsivystė kartu su stuburiniais. Skrandžio liauka atsirado prieš maždaug 450 mln. metų, tačiau net 15 kartų pasikeitė per visą tolimesnę gyvūnų evoliuciją, aiškino Filipe Castro iš Porto universiteto Portugalijoje.

VIDEO: Ryklys vaiduoklis

Daugiau nei ketvirtis visų žinomų kaulinių žuvų virškina maistą be tikrojo skrandžio.

Jonathan'as Wilson'as, taipogi iš Porto universiteto, teigė, jog iš tikrųjų pagal evoliuciją atsekti kas dėl to kaltas yra sunku.

VIDEO: Pažintis su rykliu-vaiduokliu

Išnagrinėję 14 stuburinių genus, kurie gyvena su ir be skrandžių, Castro ir jo kolegos atrado, kad nė vienas skrandžio neturintis stuburinis neturi genų, kurie reguliuoja rūgšties išsiskyrimą jų virškinamajame trakte.

Kai kurie sudėtingesni gyvūnai taipogi neturi jokio skrandžio arba turi silpnai išsivysčiusius genus, kurie reguliuoja virškinimo fermentų išskyrimą, pranešė mokslininkai.

Technologijos.lt
Temos Žūklė, Ryklys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min