Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kasmet milijonas korėjiečių žvejoja rožines lašišas

Žvejojimas gulint ant ledo
Žvejojimas gulint ant ledo
Šaltinis: 15min
0
A A

Miljonas Pietų Korėjos aistruolių kasmet susirenka į įspūdingiausią pasaulyje žūklės renginį – sančhonų gaudymo festivalį, kuris vyksta nuo sausio 9 iki sausio 30 dienos ant Pietų Korėjoje tekančios Chvančhongano upės ledo.

Chvančhongano upė garsi tuo, kad joje aptinkama pati didžiausia sančhonų  populiacija. Taip vadinama lašišų rūšis, kuri rudenį pakyla į sraunias upes ir čia rengiasi neršti. Tolimuosiuose Rytuose gyvenantys rusai šia taurią žuvį vadina sima, o vakaruose ji vadinama rožine lašiša (cherry salmon – angl.). Pietų Korėjoje sima laikoma svajonių laimikiu. Rožinės lašišos aptinkamos Sachalino, Kamčiatkos ir abiejų Korėjų upėse. Pietų Korėjoje sančhonas – delikatesinė žuvis, nes jos žuviena – nepakartojamo skonio, o tiksliau – saldi. 

Žiemos kalnuotuose Korėjos vietovėse – atšiaurios, tačiau ir čia būna, kad sraunios kalnų upės nepasiduoda speigui ir nenori užsikloti ledu. Tokiais atvejais garsiojo rožinių lašišių festivalio organizatoriai griebiasi kraštutinės priemonės: iš anksto parinktą žvejybai upės ruožą jie užšaldo dirbtinai. Tad nėra buvę, kad dėl klimato išdaigų rožinių lašišų festivalis neįvyktų.
  

Žvejybos taisyklės – absoliučiai liberalios. Kiekvienas žvejys gali išsigręžti vieną eketę, kurioje žvejoja viena meškere. Antra, jis gali naudoti kokius tik panorėjęs masalus.  Dažniausiai sančholai viliojami krevetėmis arba kąsniu žuvienos. Visi  žvejys, turi specialius čiužinius, kuriuos pasitiesia ant ledo ir prisikišę prie eketės stebi, kas dedasi gelmėje. Kai žvejys pamato skaidriame vandenyje plaukiantį  sančhoną, jis skubiai kiša jam panosėn masalą.
  

Jei žūklė meškere nedomina, galima dalyvauti simų gaudymo plikomis rankomis turnyre. Organizatoriai pasirūpina, kad simų būtų prileista į specialų baseiną, kurio sienelės ledinės. Kiekvienas gali čia išbandyti laimę ir išgriebti pašėlusiai slidžią ir pašėlusiai besipriešinančią rožinę lašišą rankomis.

 Sugautos rožinės lašišos sveriamos, o laimingi žvejai su draugais čia pat ant ledo ruošia iš jų įvairius tradicinius patiekalus. Festivalio metu vyksta ne tik lašišių gaudymo, bet ir važiavimo rogėmis, ledo ritulio varžybos.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min