Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 20, 06:30

Klaipėdiečio laimikis – net 15 kg lašiša

„Tai tarsi gyvenimo žuvis. Kai ją traukiau su meškere kūnas tiesiog virė nuo adrenalino, drebėjo rankos ir kojos... Toks jausmas, kad išsipildė viena iš mano svajonių“, – džiaugdamasis su „Vakarų ekspresu“ įspūdžiais dalijosi Baltijos jūroje milžiniško dydžio – net 15 kg – lašišą specialia jūrine meškere pagavęs klaipėdietis Andrej Fokin.
Andrej Fokin ir jo Baltijos jūroje sugauta 15 kg lašiša
Andrej Fokin ir jo Baltijos jūroje sugauta 15 kg lašiša / asmeninio albumo nuotr.

Jis teigė, kad jau iš toli pastebėjo, kad laimikis – neįprasto dydžio.

„Žvejojome patyrusiais gidais su kateriu ir keliomis meškerėmis. Pradėjus vilktį mano laimikį, supratau, kad kažkas neįprasto – tikrai užkibo ne standartinė 4-5 kg žuvis, o kur kas solidesnio dydžio žuvis. Net pradėjo pintis meškerės, o patyręs gidas tik iš trečio karto sugebėjo į grybšnį paimti šią lašišą. Prisipažinsiu, kelis kartus maniau, kad teks atsisveikinti su šia žuvimi jos net neištraukus – bijojau, kad nutrūks zilka...“, – pasakojo klaipėdietis.

Jo teigimu, iki šiol tarp žvejų fiksuojamas didžiausios šio sezono Baltijos jūroje Lietuvoje ištrauktas laimikis – 14,8 kg.

asmeninio albumo nuotr./Baltijos jūroje sugauta 15 kg lašiša
asmeninio albumo nuotr./Baltijos jūroje sugauta 15 kg lašiša

Savo ištrauktos lašišos rekordui nefiksavau. Tiesiog įsikėliau į „Facebook“ paskirą nuotrauką, pasidžiaugiau laimikiu ir tiek. Kiti ėmė rašinėti, kad yra ištraukę ir didesnių žuvų. Taip, ne Lietuvoje ištraukti didesnių lašišų ir kitų žuvų tikrai galima. Aš prieš kelioliką metų Afrikos krantuose esu ištraukęs ir 32 kg rają, taip pat yra užkibę ir gana didelių ryklių, tačiau Baltijos krantuose sugauti 15 kg lašiša – man jau kažkas vau. Vargu, ar kada gyvenime man dar taip pasiseks, tad aš ją pavadinau taip: „Mano gyvenimo žuvis“. Esu girdėjęs, kad ir Baltijos jūroje ir Lietuvos upėse kiti žvejai yra ištraukę apie 20 kg lašišų, tačiau tokie atvejai – labai reti“, – sakė žvejys mėgėjas.

Jis teigė, kad šiuo gyvenimo malonumu ir hobiu užsiima nuo vaikystės, tačiau iki šiol dažniau meškeriodavo pavasarį Nemune ir jo deltoje.

„Baltijos jūroje žvejojau tik penktą kartą ir vis tikėdavausi ištraukti iki 10 kg žuvį, tačiau tekdavo nusivilti. Ir pagaliau 2021 metų sausis man atnešė sėkmę. Jausmas – nepakartojamas. Dabar užvirė dar didesnis azartas ir intriga žvejoti Baltijos jūroje“, – pabrėžė klaipėdietis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min