Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuo pranašesnis dvišakis?

 Lanksti kabliuko ir svarelio jungtis padeda raiškiau atsiskleisti masalo žaismui.
Lanksti kabliuko ir svarelio jungtis padeda raiškiau atsiskleisti masalo žaismui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kartais galima pamatyti spingininkus tėkmėje gaudančius plėšriąsias žuvis guminuku, užvertu ant dvišakio kabliuko, lanksčia jungtimi pritvirtinto prie šrato formos svarelyje įlietos vielinės auselės. Kuo dvišakis kabliukas pranašesnis už guminuką, plukdomą užvertą ant tradicinio galvakablio vienšakio?

Spiningininkai pastebėjo, kad vandens telkiniuose be tėkmės tinkamesnis galvakablis, į kurį kabliukas įlietas nejudamai, o tėkmėje plukdyti masalą tinkamesnis dvišakis, o taip pat ir vienašakis kabliukas su svareliu sujungtas lanksčia jungtimi. Privalumai ir skirtumai – akivaizdūs: lanksti jungtis nevaržo masalo judesių, todėl išraiškingiau atsiskleidžia masalo žaismas, kurį papildomai sustiprina srovė. Antra, labai svarbu, kad masalas išlaikytų tinkamą laikyseną – neplauktų nuvirtęs ant šono, o  visą laiką judėtų nugarėle į viršų.

Dvišakis, pervėręs guminuko nugarėlę, idealiai tokią stabilizuoja masalo laikyseną. Lanksti jungtis taip pat užtikrina, kad masalas visą laiką plauktų galva atsisukęs prieš srovę, nepaisant to, kokioje padėtyje yra svarelis. Jis gali tiesiog riedėti dugnu, o guminuko žaismas bus patrauklus. Todėl ant dvišakio užvertu guminuku labai sėkmingai galima patikrinti nemažą plotą upės, beveik nevyniojant valo. Tokiu masalu galima gaudyti ne tik sterkus ar lydekas bei ešerius, bet ir šapalus, meknes, salačius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min