Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 11:23

Ledonešis trupina Kuršmarių ledą

 Pirmąją Naujųjų metų dieną Klaipėdos uosto akvatoriją užplūdo lytys, nes pamaryje prasidėjusio polaidžio vanduo sutrupino Kuršių marias dengusį ledą
Pirmąją Naujųjų metų dieną Klaipėdos uosto akvatoriją užplūdo lytys, nes pamaryje prasidėjusio polaidžio vanduo sutrupino Kuršių marias dengusį ledą

Sausio pirmosios pavakare dauguma uostamiesčio meškeriotojų gaudžiusių stintas nuo Smiltynės krantinių apie septynioliktą valandą keltu sugrįžo į uostą, nors buvo pasirengę meškerioti visą naktį, nes Klaipėdos uosto akvatoriją staiga užplūdo besigrūdančios viena ant kitos ledo lytys – Kuršių mariose prasidėjo ledonešis.

Žūklės naujienos „Facebooke“

Nuo kruizinių laivų terminalo krantinės Danės žiotyse stintas gaudantys meškeriotojai tuo metu dar lūkuriavo, nes iš upės plūstanti polaidžio srovė ledo lytis stūmė iš žiočių. Tačiau po valandos ir čia jau plūduriavo nemažai lyčių, kurios grasino nutraukti užmestų į vandenį meškerių valus.

Dauguma naktį čia meškeriojančių stintas klaipėdiečių iš kolegų, nuo krantinės stebėjusių ledonešį, sužinoję, kad situacija nepalanki, nebesusirinko kaip paprastai per pastarąją savaitę į populiariausią uostamiesčio žūklavietę.

Klaipėdiečio meškeriotojo Mariaus Urnikio nuomone, meškeriotojai nutarė palaukti, kol tėkmė ledo lytis išplukdys į jūrą. Per atlydžius tirpsmo vanduo užplūdo Nemuno žemupį ir ėmė veržtis į Kuršių marias, užlieti jas užtraukusį ledą.

Kalėdų išvakarėse Kuršių marių ledas jau buvo sutvirtėjęs tiek, kad pirmieji meškeriotojai nuo jo sėkmingai gaudė stintas ties Alksnyne. M.Urnikio nuomone, galima buvo tikėtis, kad netrukus prasidės tikrasis stintmetis, tačiau dabar jo pradžią sunku prognozuoti.

Viskas priklausys nuo orų kaprizų, tačiau būtina, kad ne mažiau kaip porą savaičių spaustų šaltis, galintis ledu sukaustyti Kuršių marias, o kol kas klaipėdiečiams teks tenkintis stintu meškeriojimu nuo krantinių. Per paskutinę praėjusių metų savaitę naktimis meškeriotojams pavykdavo sugauti vidutiniškai kilogramą pusantro stintų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min