Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menkės prigaudę žvejai bijo, kad laimikis bus paliktas pūti

Vienintelės žuvies, menkės, kepenimis, kurias žmonės naudoja maistui bei gyvūnų pašarams, bus uždrausta prekiauti ar kitaip realizuoti nuo rytdienos.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Žvejai suka galvas kur dėti pagautas menkes.
Šaltinis: 15min
0
A A

Paradoksas pajūryje: menkės geru laimikiu pasidžiaugti nespėję žvejai ėmė baimintis, kad žuvis gali būti nenupirkta ir palikta pūti.

Menkių prisigaudę pajūrio žvejai nuleido rankas – laimikis gali būti nerealizuotas. „Nežinau, ką darysim. Išmesim tikriausiai. Ir tai tik dėl ydingo valdžios sprendimo, jog privalu 80 proc. laimikio parduoti per žuvininkystės produktų aukcioną. Tačiau jie iš mūsų neperka. Jei žinotume, kiek jie pajėgūs nupirkti, tiek ir gaudytume“, – teigė Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininkas Alfonsas Bargaila.

Nuostoliai, anot jo, didžiuliai. Aukcionas menkių supirkimo kainas nuo 5 Lt sumažino iki 3,5 Lt. Turguje kilogramas šios žuvies kainuoja apie 10 Lt. Žvejai įspėjami kurį laiką stabdyti žvejybos tempus, kad nuostoliai nebūtų dar didesni.

A.Bargaila įsitikinęs, kad patys žvejai turėtų kontroliuoti žuvininkystės produktų aukcioną, o ne valdžia. „Niekur pasaulyje nėra tokios situacijos kaip čia. Rinką iš esmės reguliuoja valdžia, kitur tokia aukcionai atskaitingi žvejams“, – aiškino pašnekovas.

Pramonine žvejyba Baltijos jūroje užsiimančios įmonės „Spika“ vadovas Gintaras Gylys patvirtino, kad aukcionas žvejams sukelia nemažai problemų. „Kol nebuvo aukciono neturėjome problemų – patys bendraudavom su tiekėjais. Dabar aukcionas turi porą klientų ir tie patys neperka“, – teigė verslininkas. Anot G.Gylio, neparduota menkė gali būti laikoma apdėta ledu, maždaug 0-2 laipsnių temperatūroje, iki aštuonių parų. „Iki šiol dar nėra taip buvę, kad reikėtų išmesti žuvį. Tikiuosi, kad ir dabar išvengsime“, – tikino „Spika“ vadovas.

Su Žuvininkystės produktų aukciono vadovais susisiekti nepavyko – įstaigos telefonu niekas neatsiliepia. Informacijos negauna ir žvejai. Trečiadienį jie ketina važiuoti į aukcioną ir aiškintis, ką daryti su menkės pertekliumi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min