Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meškeriojimo naujovės. Masalas imituoja vėžio judesius

 Naujos kartos guminukas „Joker Lure“ plukdomas atbulas, o judesiai primena vėžio elgseną
Naujos kartos guminukas „Joker Lure“ plukdomas atbulas, o judesiai primena vėžio elgseną
Šaltinis: 15min
0
A A

Nieko nenustebinsi sklendžiančiu guminuku ar guminukais su naujoviškos formos uodegos mentėmis, nes šie masalai – tik klasikinių minkštųjų spiningo masalų modifikacijos, o absoliučiai naujoviški šios grupės masalai, statistikos duomenimis, pasirodo kartą per penkerius septynerius metus.

Tapk ŽŪKLĖS draugu FACEBOOK tinkle ir svarbiausias naujienas sužinosi pirmas.

Šių metų šiltasis meškeriojimo sezonas tapo tokios atskaitos data, nes visiškai nelauktai neseniai atsiskyrusios nuo motininės korporacijos, reziduojančios Jungtinėse Valstijose, kompanijos „Zebco Europe“ ekspertai spiningininkams pristatė minkštąjį spiningo masalą „Joker“, kuris atvertė naują puslapį guminukų raidoje.

Uodega vietoj galvos

Naujasis guminukas,  pavadintas „Joker Lure“ pagal analogiją su kozirius kertančia lošimo korta, kuri iki lemtingo momento laikoma lemiama kirčiui. Praėjusių metų spiningo masalų apžvalgoje autoritetingas žurnalas „Blinker“ minėjo, kad minkštieji spiningo masalai taip ištobulinti, kad jų išvaizda praktiškai niekuo nesiskiria nuo gyvų žuvelių ar gyvūnų. Tačiau guminukų konstrukcija jau kurį laiką nekito ir nusistovėjo tam tikruose rėmuose. Todėl naujoviško guminuko palyginime su stipriu koziriu – daug tiesos, nes masalą galima panaudoti tokiomis sąlygomis, kuriomis neįmanoma meškerioti kitais šio tipo spiningo masalais.

„Joker Lure“ guminuko išvaizda atrodo gana paprasta, t.y primenanti įprastą, tik suplotą iš viršaus žuvelės formos minkštąjį spiningo masalą, kurio  forma nusakoma terminu „minnow“ ir kuris dabar plačiai naudojamas meškerioti „drop-shot“ metodu, jei ne akivaizdus nesusipratimas, išryškėjantis, kai masalas, kuriame jau gamykloje iš anksto įmontuotas specialios konstrukcijos kabliukas, segamas prie valo ne galva į priekį (tradicinė versija), o atbulas, t.y. uodega į priekį. „Joker Lure“ guminuko „galvoje“ kyšo kabliuko geluonis, o priešais plokščią uodegos mentę – kabliuko auselė, į kurią veriama segtuko kilputė.

Kelia nuostabą

Kai susipažįsti su „Joker Lure“ konstrukcija, tampa akivaizdu, kad reikia laukti ir kitų staigmenų. Jomis tampa masalo žaismas. „Joker Lure“, užmestas į vandenį, neria ne vertikaliai, o gana smailiu kampu į tą pusę, į kurią nukreipta masyvi guminuko galva. Sumaniai valdant masalą, jį galima nugramzdinti po plūduriuojančiomis vandens paviršiuje vandenžolėmis ar pagraužtu krantu, išvartomis. Šios fazės metu masalas elgiasi, kaip tradicinis guminukas, šiek tiek vibruodamas korpusu ir plokščia uodegos mente. Kitos fazės, t.y. masalo plukdymo metu, guminuko žaismas kardinaliai keičiasi – plokščia uodega su gana plačia mente užsilenkia kaip vėžio uodega, kuri, nustojus vynoti valą, išsitiesina ir pavaro guminuką atgal. Tokie masalo judesiai ne tik kelia stiprius virpesius ir masina plėšrūnus, bet ir stebina juos, provokuoja išsiaiškinti kas vyksta. Tokiu žaismu nepasižymi joks iki šiol sukonstruotas guminukas.

„Joker Lure“ sukurtas meškerioti sterkus, tačiau, kaip dažnai būna, žūklės praktika rodo, kad jis mūsų sąlygomis tinkamas visų plėšriųjų žuvų žūklei. Guminukai gaminami 2 tipų – „Joker S“ ir „Joker M“. Pirmasis tipas 8,5 cm (2 ir 5 g), antrasis – 12 cm (4,6 ir 10g). Kažin ar pirmą kartą naudojant šį guminuką, pavyks išmokti tinkamai jį valdyti, nes masalo žaismas – labai neįprastas, norint juo meškerioti, reikia apsišarvuoti kantrybe, atsisakyti ankstesnių šablonų, o svarbiausia sugalvoti kur ir kaip jį panaudoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min