TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Meškeriojimo niuansai. Jaukas atstoja gerą orą

 Veiksmingiausias – šviežutėlis ir ypač maistingas jaukas, į kurį įmaišytus saldžius kukurūzų grūdus galima naudoti masalui
Veiksmingiausias – šviežutėlis ir ypač maistingas jaukas, į kurį įmaišytus saldžius kukurūzų grūdus galima naudoti masalui
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasaros orai šiemet permainingi – rytą gali pro debesis kyščioti saulutė, o popiet gali prapliupti liūtis. Gerai jei be krušos. Tokia orų kaita nepalanki žūklei, tačiau nėra padėties be išeities, tik reikia pasirinkti tinkamą žūklės būdą. Lanksčiausias ir prieinamiausias – plūdinė meškerė. Kuojos, karšiai, plakiai, raudės net ir prastu oru priekrantėje ieško maisto. Tad šias žuvis galima sėkmingai gaudyti tiek upėse, tiek ežeruose. Deja, žūklė gali būti labai trumpa, nes, saulutei pasislėpus ir prapliupus lietui, pirmiausia karšiai, o paskui ir kuojos pasitraukia į gilesnes vietas.

Šviežias ir maistingas
 
Kad žuvys nepaisytų blogo oro įtakos, reikia jas gundyti labai geru jauku. Praėjusį savaitgalį meškeriotojai, kurie meškeriojo kairiojoje Nemuno deltos atšakoje Skirvytėje susidūrė su panašia situacija. Skirvytėje pastaruoju metu dažnai lankosi žvejai, kurie mėgsta žvejoti sudurtinėmis plūdinėmis meškerėmis, nes čia – atviros pakrantės ir yra pakankamai vietos 8-10 m  ir net 13 m ilgio meškerėmis.
 
Kuojos savaitgalį, kaip paprastai, būriavosi vagoje už kelių metrų nuo kranto, kur gelmė neviršija 2 m. Pasak sportinio meškeriojimo meistro Jono Jablonskio, meškeriojant  plūdine be ritės, reikia labai tiksliai sumesti į vieną tašką jauką. Paparastai reikiamu atstumu nuo kranto nugramzdinami 5-7 teniso kamuoliuko dydžio biraus jauko rutuliai. Jaukas turi būti sunkus ir pakankamai lipnus, kad srovėje jo per pusvalandį neišplautų. Ypač tam tinka jaukas „Sensas River Special“, kurio mišinys pritaikytas jaukinti tėkmėje gyvenančias žuvis. Jaukas labai maistingas, nes jame įmaišyta maltų grūdų, džiuvėsių, o taip pat traiškytų grūdų ir kanapių. Tokį maistingą jauko mišinį galima praskiesti paprastesniu jauku, kad susidarytų reikiamas mišinio kiekis. Į tokį jauką belieka įpilti smulkaus žvirgždo, kad rutuliai greičiau skęstų, ir molio, kad būtų lipnesnis. Labai svarbu, kad jaukas būtų šviežutėlis, o jame įmaišyti priedai – taip pat. Todėl jauką reikia gaminti tiesiai ant kranto, o tokius priedus kaip musės lervos praplauti tekančiame vandenyje.
 
Gardus masalas
 
Kokį masalą rinktis? Viskas priklauso nuo situacijos: pvz., ant kabliuko galima verti iš jauko kibiro paimtą kukurūzo grūdą, jei nori suvilioti stambesnį laimikį, tačiau pavakare ne tk kuojas, bet ir plakius ir net karšius bei šapalus veiksmingai gundo musės lerva. Todėl karkartėmis reikia keisti masalą, kad nepražiopsotum momento, kai žuvys pradės mieliau ragauti kitos rūšies masalą, o ne tą, kuris dabar užvertas ant kabliuko. 
 
Jei jaukas tinkamas, kuojos visą dieną būriuojasi prie maisto šaltinio ir, žinoma, nepraleidžia pro šalį masalų. Kas pusvalandį galima pritvirtinti prie meškerės viršūnės specialią šėryklę, primenančią stiklinaitę, kuriam į tą vietą, kur nugramzdinti jauko rutuliai, išberiamas žiupsnis kukurūzų grūdų ar sulipdytų musės  lervų kamuoliukas. Kai jaukinama stambiais kąsniais, pavakare jaukinimo vietoje būriuojasi vien dvisprindės kuojos ir plakiai. 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min