TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Meškeriotojai steigia savo sąjungą

Žvejys jūroje traukia vėgeles
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Žvejys jūroje traukia vėgeles
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto centriniuose rūmuose vyks Lietuvos meškeriotojų sąjungos (LMS) steigiamasis suvažiavimas. Jame dalyvaus aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Su LMS tikslais suvažiavimo dalyvius supažindins steigėjų iniciatyvinės grupės atstovas, Mėgėjų žvejybos tarybos pirmininkas Antanas Kontautas. Numatoma, kad LMS skatins meškeriojimą, kaip etišką bendravimą su gamta ir protingą jos išteklių naudojimą, sieks užtikrinti optimalią visų žuvų rūšių ir jų buveinių būklę, rems ir skatins mokslinius tyrimus, susijusius su žuvų ištekliais, gins meškeriotojų ir jų organizacijų narių interesus, plėtos švietėjišką veiklą.

Pristatys meškeriotojo kodeksą

LMS teiks siūlymus įstatymų leidėjams, valstybės institucijoms ir savivaldybėms žuvų išteklių apsaugos, gausinimo ir naudojimo klausimais, dalyvaus rengiant su žuvininkyste susijusius teisės aktus, valstybines programas, sieks keisti meškeriotojų požiūrį į elgesį gamtoje. Jie turėtų vadovautis Meškeriotojo kodekso, kuris bus pristatytas suvažiavimo dalyviams, nuostatomis.

LMS numato kurti savo regioninius skyrius, stebėti mėgėjiškos žūklės plėtrą ir ją prognozuoti, parengti meškeriotojų sugavimų apskaitos sistemą, taip pat asmenų, nustačiusių teisės pažeidimus, skatinimo tvarką, registruoti meškeriotojų sugaunamas rekordines žuvis, rengti ir įgyvendinti projektus, susijusius su žuvininkyste ir ypač su meškeriojimo plėtra, panaudojant ES 2014–2020 m. paramos lėšas, skatinti efektyvią žuvivaisą pagal meškeriotojų poreikius, organizuoti seminarus ir konferencijas meškeriojimo klausimais ir pan.

Suvažiavime numatoma išrinkti Lietuvos meškeriotojų sąjungos valdybą, patvirtinti LMS įstatus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min