Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 28d. 21:19

Norvegijoje sugautas rekordinis poliarinis ryklys

Polar
Polar

Danų meškeriotojų, kurie sugavo rekordinį poliarinį ryklį Norvegijos vandenyse, sėkmė sukėlė šios Skandinavijos šalies visuomenės nepasitenkinimą, o netrukus prie kritikų prisijungė ir Pasaulinis laukinės gamtos fondas.

Danų žvejai kasmet specialiai vyksta į Norvegiją žvejoti poliarinių ryklių tuo metų laiku, kai šie plėšrūnai paskui žuvų tuntus atmigruoja į fiordus, nes daug sudėtingesnės yra ekspedicijos į Grenlandiją. Poliarinių ryklių žūklė sportiniais įrankiais, t.y. meškerėmis dažniausiai vyksta šios atšiaurios salos pakrantėse, tačiau ten ji įmanoma tik nuo ledo, o Norvegijos krantus skalaujančiuose vandenyse poliarinius ryklius galima žvejoti iš laivelių. Svarbiausia, kad toks žūklės stilius atitinka “Big Game” standartų reikalavimus, o tai reiškia, kad žvejai gali registruoti laimikius IGFA suvestinėse ir pretenduoti į rekordininkų titulus.  

Šių metų ekspediciją danų meškeriotojai surengė į giliavandenį Buknos fiordą ir jau antrąją žūklės dieną jiems nusišypsojo sėkmė – maždaug dviejų šimtų metrų gelmėje užkibo didžiulis poliarinis ryklys. Kol gigantą pavyko nuvarginti ir ištraukti į paviršių, praėjo valanda. Ryklys buvo traukiamas standartiniu jūriniu spiningu su multiplikacine rite. Žuvis svėrė 880 kg. Plėšrūnas susigundė primityviu masalu – ant kabliuko užvertu tinkliniu bulvių maišeliu, prikimštu plekšnių.
  
Ankstesnis rekordinis ryklys svėrė 775 kg ir taip pat buvo sužvejotas Norvegijos šiaurės vandenyse. 
  
Danų žvejų sėkmė Norvegijos visuomenės ir aplinkosaugininkų nepasitenkinimą sukėlė todėl, kad poliariniai rykliai, tyrinėtojų nuomome, atsidūrė ties išnykimo riba ir turėtų būti įtraukti į Raudonąją knygą, tad ir jų žūklė netoleruotina, nors kol kas įstatymu ji dar nedraudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min