Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pačiame Vilniaus centre sužvejota 15 kilogramų sverianti lašiša

Vilniuje sužvejota 15 kg lašiša
Deniso Masalsko nuotr. / Vilniuje sužvejota 15 kg lašiša
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio vidurdienį pačiame Vilniaus centre, Neries upėje prie pat Žaliojo tilto, buvo sužvejota 15 kilogramų sverianti lašiša.

Junkis prie Žūklės laimikio „Facebook“ grupės, spausk „Like“.

Lašišos ilgis – 110 cm.

15min.lt skaitytojas Denisas Masalskas rašo, kad kova su šia žuvimi truko daugiau nei 20 minučių. 

Papildyta 15.55 val. Kada galima gaudyti lašišas ir šlakius

Daugeliui skaitytojų kilo klausimas – ar dar galima gaudyti lašišas. Juk prasideda nerštas.

Lašišų ir šlakių gaudymas baigiasi šią savaitę. Daugelyje šalies upių, kurios priskiriamos lašišinių vandenų kategorijai, nuo spalio 1 d. prasideda lašišinių žuvų nerštas ir draudžiamas bet koks meškeriojimas. Tačiau Neryje, Vilnioje, Šventojoje, Siesartyje, Širvintoje, Dubysoje, Jūroje, Minijoje, Veivirže, Akmenoje-Danėje, ir pajūrio Šventojoje nustatytose atkarpose dar dvi pirmasias spalio savaites nuo leidžiamas ribotas lašišų ir šlakių gaudymas dirbtiniais masalais.

Lašišų ir šlakių gaudymas baigiasi šią savaitę.

Gaudyti lašišas ir šlakius spalio 1-15 dienomis galima, įsigijus Meškeriotojo kortelę, kuri iki šių metų kovo 30 d. buvo vadinama licencija, o licencinė žūklė – limituota žvejyba.  Meškeriotojo kortelė įsigyjama vienai dienai ir su ja viename limituoto meškeriojimo ruože galima sugauti vieną lašišą arba šlakį. Upių ir jų atkarpų, kuriose organizuojamas limituotas lašišų ir šlakių gaudymas, galima rasti Aplinkos ministerijos tinklapyje. Vilniaus mieste limituoto lašišų ir šlakių meškeriojimo ruožas yra tarp Žirmūnų ir Lazdynų tiltų.

Šiemet, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjo Vilmanto Graičiūno žodžiais, įsigaliojo viena naujovė: iki šiol nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. buvo draudžiama be meškeriotojo kortelės (anksčiau licencija) žvejoti lašišų ir šlakių nerštavietėse ir susikaupimo vietose, kurios nurodytos limituotos žvejybos (anksčiau licencinės žūklės) sąlygose. Tuo buvo nepatenkinti norintieji gaudyti plūdine meškere karpienes žuvis. Dabar turintieji teisę nemokamai žvejoti gali tose upių atkarpose meškerioti įrankiais ir masalais, kurie neskirti plėšriosioms ir lašišinėms žuvims gaudyti.

Be to, šiuo metu lašišas ir šlakius draudžiama gaudyti mažesniu nei 0,5 km spinduliu nuo pajūrio Šventosios upės žiočių ir Klaipėdos uosto šiaurinio ir pietinio molų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min