Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje žūklės varžybų dalyviai į krantą tempė baltuosius amūrus

Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžyje antrą kartą surengtos žvejų varžybos – „Baltojo amūro“ šventė. Renginio metu meškeres į Nevėžio Senvagę sumerkė 70 žvejybos entuziastų ir profesionalų.

Šiemet žvejų varžybos miesto širdyje esančioje Nevėžio Senvagėje dalyvių gausa nepasižymėjo, tačiau žūklės mėgėjams pagaliau pavyko pagauti baltųjų amūrų.

Praėjusiais metais pirmą kartą surengtos šventės metu nugalėtoju buvo paskelbtas daugiausiai žuvies pagavęs žvejys, bet amūro tąkart ištraukti nepavyko niekam.

Šiemet amūrai buvo kur kas aktyvesni. Jau per pirmąją varžybų valandą žvejai pagavo keturis amūrus. Dar keliems dalyviams į krantą ištraukti laimikio nepavyko – suspurdėję ir nuo kabliuko atsikabinę amūrai nėrė atgal į Senvagę.

Gal trečiu užmetimu jau buvo kibimas, bet amūras nutrūko

„Labai graži šventė, norėjau joje sudalyvauti. Mėgstu žvejoti. Amūrus žvejoju pirmą kartą, Gal trečiu užmetimu jau buvo kibimas, bet amūras nutrūko. Spėjau tik pamatyti, kad jis kiek didesnis nei šalia žvejojančio kolegos – gal 800 gramų. Deja, bet man amūras atsikabino. Dabar pagavau kuoją“, – įspūdžiais dalijosi panevėžietis Evaldas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžietis Evaldas su laimikiu

Pirmasis į krantą amūrą ištraukė jau daugiau nei 60 metų laisvalaikiu meškerės iš rankų nepaleidžiantis Romualdas Labanauskas. Vyras tvirtino, kad amūras pasidavė be didesnės kovos.

„Pernai irgi dalyvavau, bet tada amūrų nepagavo niekas. Šiemet aš pirmas pagavau amūrą. Nėra sudėtinga juos gaudyti, lengva traukti į krantą. Mano masalas – musės lerva, liaudyje vadinamas „dziku“. Man atrodo, kad tai geriausias masalas amūrams, nors yra žvejų, kurie amūrus vilioja ir kukurūzais“, – pasakojo 81-erių metų žvejys.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./R.Labanausko laimikiu domisi Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento vadovai V.Jakštas ir A.Plančiūnaitė

Išmėginti savo jėgas amūrų žvejyboje nusprendė ne tik mėgėjai, bet ir tikri žūklės asai. Panevėžietis Rolfas Bitinas visą savo laisvalaikį skiria žvejybai. Ne bet kokiai, o sportinei.

Vyras ne kartą dalyvavo pasaulės žūklės čempionatuose ir gali didžiuotis 32-a vieta tarp viso pasaulio žvejų. Prieš dvidešimt metų sportinės žūklės virusu užsikrėtęs panevėžietis jau netrukus vyks į Kroatiją, kur atstovaus Panevėžui ir visai šaliai pasaulinio lygio sportinės žūklės varžybose.

Panevėžietis pripažino, kad diena amūrų žvejybai pasitaikė ne pati tinkamiausia, o ir aplink Senvagę važinėjantis traukinukas tik dar labiau baido ir taip nesimaitinančias žuvis.

„Amūrai renkasi sėklumoje, kur yra saulės. Buvo griaustinis, todėl žuvis išsibaidė ir nebesimaitina. Naudoju prancūzų firmos pašarus, sliekus maišau su moliu. Bandau kažkaip privilioti tuos amūrus. Pagavau vieną karosą ir porą kuojų. Amūrų kol kas nepagavau“, – sakė žūklės žinovas R.Bitinas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./R.Bitinas

Varžybose dalyvauti nusprendė ne tik vyrai, bet ir moterys. Nors šiemet jų užsiregistravo vos dvi, tačiau damos ketino konkuruoti ne tik tarpusavyje, bet ir aplenkti vyrus. Panevėžietė Danguolė Ramoškienė tvirtino, kad žvejyba – jos hobis. 

Naudoju įvairų masalą, bandau išsiaiškinti, ką mėgsta amūrai

„Žvejoju pakankamai dažnai, ir rudenį, ir žiemą. Šiandien jau buvo vienas „kliovas“, bet neištraukiau. Lauksiu antro kibimo. Neteko dar amūro čia pagauti, tik karosus. Naudoju įvairų masalą, bandau išsiaiškinti, ką mėgsta amūrai. Dalyvavau ir pernai, laimėjau moterų įskaitoje tarp aštuonių varžovių“, – sakė Danguolė Ramoškienė.

Moteris sako, kad dažniau žvejoja spiningu nei plūdine meškere, tačiau sudalyvauti „Baltojo amūro“ šventėje neatsisakė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Danguolė Ramoškienė

Tris valandas trukusios žūklės varžybos galiausiai buvo vainikuotos iškilminga apdovanojimų ceremonija. Prizais buvo apdovanotas didžiausią amūrą sugavęs žvejys, daugiausiai kilogramų žuvies sugavęs dalyvis, sėkmingiausiai žvejojusi moteris ir jauniausias bei vyriausias žvejai.

Didžiausią amūrą, svėrusį 674 gramus pagavo keturiolikmetis panevėžietis Irmantas Pilis. Jam atiteko pagrindinis prizas – meškerė, „Baltojo amūro“ šventės taurė bei medalis.

Daugiausiai žuvies, skaičiuojant kilogramais, prigaudė Mindaugas Cibulskas. Jo bendras laimikis svėrė 1,9 kg. Vaikų kategorijoje geriausiai sekėsi keturiolikmečiui Einorui Praniauskui, kuris ant svarstyklių paguldė iš viso 1,5 kg žuvies.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Damų kategorijoje pirmą vietą iškovojo Danguolė Ramoškienė. Moteriai pergalę lėmė 28 gramus svėręs ešeriukas.

Vyriausiu žveju pripažintas 81-erių Romualdas Labanauskas, kuris ir pagavo pirmąjį amūrą. Jauniausiu meškeriotoju tituluotas septynmetis Ovidijus B.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min