Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 08:21

Pavojinga žūklė traukia lyg magnetas

Poledinė žūklė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Poledinė žūklė

Vėstant orams prasideda poledinės žūklės sezonas. Patraukliausia vieta tokiai žvejybai – Nemuno delta ir Kuršių marios. Nors ledas dar netvirtas, aistringiausi žvejai drįsta ant jo žengti.

Jau rytoj į pajūrį plūstels šaltas oras. Meteorologai prognozuoja, kad iš pradžių termometro stulpelis naktimis nukris iki 3–6 laipsnių žemiau nulio, o savaitgalį net iki 10 laipsnių šalčio, vyraus anticikloniniai, be kritulių orai. Tokios prognozės palankios poledinės žūklės mėgėjams, tačiau jau dabar lipdami ant plono ledo jie rizikuoja gyvybe.

Ugniagesių gelbėtojų teigimu, išlaikyti žmogų gali 7 centimetrų storio ledas. Didesnę kaip penkių asmenų grupę – storesnis nei 12 centimetrų ledas. Kuršių mariose ledo storis šiuo metu svyruoja nuo 5 iki 15 centimetrų ties Ventės ragu. Akivaizdi rizika ir netikėtai prieš nosį atsiveriančios properšos rizikuoti linkusių poledinės žūklės mėgėjų neatbaido. Jie patys save lygina su girtuokliais, negalinčiais atsikratyti liguisto potraukio.

Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Marius Šverebas džiaugėsi, kad šiemet gelbėti įsmukusiųjų į properšą ar atsidūrusiųjų ant atskilusios ledo lyties dar neteko, tačiau jis nerimaudamas laukia į pamarį netrukus plūstelėsiančių žvejų. „Tačiau poledinės žūklės mėgėjų padaugės Naujųjų metų išvakarėse“, – sakė jis.

Būta siūlymų išgelbėtus žvejus bausti piniginėmis baudomis, tačiau kol kas tai ir liko tik kalbomis. „Juk negalime žmonių gąsdinti, kad už suteiktą pagalbą teks susimokėti. Jei imsime reikalauti užmokesčio, žvejai bijos ieškoti pagalbos. Taip gali būti ir žmonių aukų“, – aiškino M.Šverebas.

Preilos ir Pervalkos seniūnė Edita Radzevičienė LŽ pasakojo, kad antrąją Kalėdų dieną mariose ties Preila neringiškiai iškirto didelę eketę, į kurią, pasikaitinę pirtyje, šokinėjo aštrių pojūčių mėgėjai. „Pačių žvejų savaitgalį nebuvo daug. Vos vienas kitas“, – sakė ji.

Panašiai kalbėjo ir kitoje Kuršių marių pusėje, Kintuose, gyvenantis Antanas Kližentis. „Mūsų pusėje ledas labai plonas, apie 5–15 centimetrų, – pasakojo kintiškis. – Savaitgalį pats mačiau kelis žvejus. Daugiau žvejų į Ventę atvažiuos savaitgalį po Naujųjų, juk sinoptikai vėl pranašauja vėsesnius ir giedresnius orus.“

Kiek ramiau kol kas jaučiasi Klaipėdos jūrų uosto atstovai. Daugelis jų su siaubu prisimena, kai šių metų vasarį ant vienos ledo lyties Malkų įlankoje buvo susigrūdę nemažai žvejų. Stintų gaudytojų tada neatbaidė nei kylantis vėjas, nei šylantis oras.

Šią žiemą uosto akvatorijoje poledinei žūklei tinkamo ledo kol kas nėra. Uosto kapitono pavaduotojas Adomas Alekna informavo, kad praėjusios savaitės viduryje prasidėjęs atlydys išnešė ledo lytis iš uosto akvatorijos ir žvejų mėgėjų pamėgtos Malkų įlankos. „Šiuo metu uoste „švaru“, todėl ir žvejams nėra kur ekečių gręžti“, – sakė A.Alekna.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:57
26:35
00:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min