TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pirmąjį akcijos „ Lašiša – 2009“ etapą išaiškinta daugiau kaip 100 pažeidimų

Upė
V.Lydekos nuotr. / Upė
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigėsi Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos surengtos akcijos ,,Lašiša – 2009” pirmasis etapas. Jis prasidėjo rugsėjo 1 dieną ir tęsėsi iki spalio 20 dienos. Per tą laikotarpį nustatytas 91 mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimas ir 17 verslinės žvejybos taisyklių pažeidimų.

Pažeidėjams skirta daugiau kaip 13 tūkst. Lt administracinių baudų. Jiems dar teks atlyginti apie 4,5 tūkst. Lt žuvų ištekliams padarytos žalos.

„Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pažeidimų nustatyta mažiau, – sakė Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos Gyvūnijos naudojimo kontrolės skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis. – Tai lėmė ne tik nuosekli ir aktyvi vandens telkinių ir pakrančių kontrolė, bet ir prevencinis darbas.“

Akcijos pirmojo etapo metu Klaipėdos ir Šiaulių regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai nuolat rengė reidus Baltijos jūros priekrantėje, Kuršių mariose, Nemuno deltos regione ir upėse, kuriomis į aukštupius migruoja lašišinės žuvys. Aplinkosaugininkams padėjo Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos, policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

Per minėtą laikotarpį organizuoti 152 reidai. Jų metu 157 kartus patikrintos įmonės, vykdančios žvejybą Kuršių mariose, bei žvejybos įmonių laimikio iškrovimo vietose, 24 kartus – turgavietės, ištraukta ir konfiskuota apie 6 km neteisėtai pastatytų tinklų, nustatyta 91 mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimas, iš jų 21 šiurkštus. Nustatyta 17 verslinės žvejybos taisyklių pažeidimų, iš jų 2 šiurkštūs bei 10 kitų pažeidimų.

Kaip sakė Kęstutis Motiekaitis, akcijos ,,Lašiša – 2009” antrojo etapo metu ypač daug dėmesio skiriama Neries, Žeimenos, Meros, Šventosios, Siesarties, Vilnelės upių bei jų intakų kontrolei. Intensyviai žvalgomos jų apylinkės ir privažiavimai prie šių upių. Jau išaiškinta daugiau nei 40 aplinkosaugos reikalavimų pažeidimų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min