TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Plekšnės kimba vėlyvą rudenį (5)

Kad plekšnės greičiau pastebėtų masalus, montažai dekoruojami ryškiais karoliukais
Kad plekšnės greičiau pastebėtų masalus, montažai dekoruojami ryškiais karoliukais
Šaltinis: 15min
0
A A

Rudenį, ypač vėlyvą, aušta vėlai, temsta anksti, tad meškeriojimo laikas – gana ribotas. Be to, ilgai trunka vaikštynės ieškant meškeriojimo tinkamos vietos, todėl nėra kada krapštinėtis, kai meškerės jau paruoštos, nes brangi kiekviena kibimo minutė.

Žūklės mėgėjai „Facebooke“ (spausk LIKE).

Pasiruoškite montažus iš anksto

Pabandykite pririšti prie valo kabliuką, pučiant žvarbiam vėjui, ir suprasite, kad pliažas visiškai ne ta vieta, kur patogu tai daryti. Viena vertus, tai užima daug laiko, o, kita vertus, ne visada pavyksta tai padaryti kokybiškai. Tad rišti pavadėlius ir komponuoti montažus meškeriojimo vietoje reiktų, tik prispirtam didelio reikalo. Čia reikalingas kitas sprendimas – tai talpi dėžutė su jau paruoštais montažais, kuriuos galima per kelias minutes prisegti prie pagrindinio valo.

Montažų, susidedančių iš pagrindinio valo ir pavadėlių su kabliukais, reikia turėti nemažą atsargą: jei naudojate tris meškeres reikia turėti tris pagrindinius ir nemažiau kaip šešis atsarginius montažus. Kad montažai nesusipainiotų, kiekvieną jų patartina laikyti užvyniotą ant verpstės. Išėmei ją iš dėžutės, nuvyniojai montažą, pakabinai ant specialaus kabliuko, kurių serija sumontuota ant trikojo skersinio, ir imiesi kito montažo išvyniojimo. Labai funkcionalios yra verpstės iš puskiečio plastiko su įpjovomis galuose,  kurios labai lengvos ir telpa į standartines masalines. Į tokias verpstes lengvai sminga kabliukai. Jei tokių verpsčių neturite, galite panaudoti vyno kamščius. Jie dar kompaktiškesni už verpstes, tačiau ant vyno kamščių pavyks suvynioti tik tuos montažus, kurių konstrukcijoje nėra pentinų – specialių jungčių, kurios atsikiša nuo pagrindinio valo gana toli į šoną ir kurios naudojamos pavadėliams tvirtinti. Tvarka montažų masalinėje labai paspartina pasirengimą meškerioti.

Kokie montažai naudojami?

Na, o kaip nuspręsti, koks montažas tinkamiausias konkrečioje situacijoje? Pirma, reikia nuspręsti, ar darysite montažus pats, ar naudosite pirktinius. Jei manote, kad pasidarysite tinkamus montažus patys,  į sveikatą, tačiau nepamirškite, kad jums reikės aibės įvairių komponentų – įvairaus skersmens valų, spalvotų karoliukų, sukučių, jungčių, silikoninių vamzdelių ir stopmazgių, sukrių lapelių, pentinų, specialių kabių kabliukams prisegti prie pagrindinio valo... Manau, kad praktiškesnis variantas, jei jūs nemeškeriojate „surf“ tipo dugnine visus metus, o imatės šio reikalo periodiškai, kai prasideda Baltjoje plekšnių meškeriojimo metas, įsigyti jau paruoštus montažus. Juoba, jų pasirinkimas – didelis.

Kitas dalykas, kaip susigaudyti siūlomų montažų įvairovėje ir kokių gali prireikti? Pats populiariausias ir tinkamiausias variantas – montažai su pentinais (paternoster – angl.), kurių konstrukcja tokia, kad užmetant masalus, gali beveik šimtu procentų būti tikras, jog pavadėliai neapsivynios aplink pagrindinį valą ar nesusikabins tarpusavyje. Pentinų būna įvairių – metalinių, iš plastiko ir net medinių. Praktiškiausi – pentinai iš plastiko, nes jie lengviausi ir nesideformuoja kaip metaliniai, bei nelūžta kaip mediniai. Montažai iš plastiko būna spalvoti, dažniausiai raudoni, kurie laikomi universaliais, o taip apniukusiam orui ar meškeriojimui prietemoje rekomenduojami žalsva fosforine šviesa švytintys pentinai. Jų privalumas nemažas- fosforinį švytėjimą plekšnės pastebi iš toli ir atplaukia patikrinti, ar kartais nepavyks švytinčiu objektu pasivaišinti.

Montažai su pentinais laikomi universaliais, tačiau netoliašaudžiais. Kai reikia ypač toli užmesti masalus, naudojami specialūs montažai, kurių konstrukcijoje yra specialios kabės kabliukams su masalais prisegti prie pagrindinio valo. Taip pritvirtinti masalai užmetant, netabaluoja kaip skudurai, todėl pavadėliai prie kurių pririšti kabliukai neapsiveja aplink pagrindinį valą ir nesusimazgo tarpusavyje, o montažo aerodinamika pagerėja. Kai montažas atsiduria ant dugno, kabliukai atsisega nuo kabių ir masalai nukrinta ant dugno. Tokie yra pagrindiniai montažų tipai, kurių visiškai pakanka ne tik pradedančiajam, bet ir patyrusiam meškeriotojui.

Montažų dekoracijos

Visus montažus reikėtų rinktis dekoruotus spalvotais ar švytinčiais karoliukais ir sukrių lapeliais. Spalvingi ir blizgantys priedai lyg katalizatorius žadina plekšnių smalsumą, o atplaukusios prie jos sudominusio ryškaus vilioko, jos čia aptinka gardų kąsnelį.

Montažai su karoliukais veiksmingi visais atvejais, o montažus, papildytus blizgančiais sukrių lapeliais patartina naudoti tada, kai jūra banguoja. Priedugnyje plūstančios srovės judina blizgučius, o jų blykčiojimas matomas iš toli. Taip pat  tiems atvejams, kai jūra stiprėliau banguoja ir palei dugną tvyro bangavimo pakelto nuo dugno smėlio debesėlis, reikėtų turėti specialų montažą, kuris dekoruotas spalvotais plūduriais karoliukais. Kai masalai užmesti, karoliukai kaip plūdės pakelia juos nuo dugno kiek leidžia pavadėlio ilgis, o pakibusius masalus plekšnės taip pat pastebi kur kas greičiau nei gulinčius ant dugno, kur juos sunkoka pamatyti pro smėlio dalelių šydą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min