Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žūklės naujienos. Prancūzai diktuoja sterkų žūklės madas

Palette5
Palette5
Šaltinis: 15min
0
A A

Kulinarų, vyndarių ir aukštosios mados šalimi pagrįstai vadinamoje Prancūzijoje šiemet sezono sensacija tapo naujoviškas sterkų žūklės masalas „Plomb Palette“, kuris per trumpą laiką taip išpopuliarėjo visoje Europoje, kad žūklės ekspertai ėmė prognozuoti, jog Paryžius netrukus garsės ne tik kaip pasaulio madų, bet ir žūklės naujovių sostinė.

Žūklės rubrika

Neįtikėtinai paprasta konstrukcija

Ne veltui sakoma, kad viskas, kas genialu, paprasta, o viskas, kas paprasta, genialu. Ši sentencija šimtu procentų taikytina iš pirmo žvilgsnio neivaizdžiam sterkų žūklės masalui „Plomb Palette“.  Jei ne šio masalo šlovė, išgarsinusi jo kūrėją, Kristianą Kochardą, daugelis nieko apie „Plomb Palette“ nežinančių meškeriotojų paprasčiausiai nė nesusidomėtų savadarbį montažą primenančiu įnagiu. Įdomiausia, kad iki šiol nenusistovėjo klasikinė šio masalo konstrukcija ir vis dar egzistuoja keletas jo versijų. Beje, ir pats K.Kochardas teigia, kad  „Plomb Palette“ schema – placdarmas nesuskaičiuojamoms improvizacijoms. Šio masalo konstrukcija – paprasta kaip du kart du: svarbiausias masalo elementas – tiesiog ant valo per kiaurymę užvertas plokščio trikampio, kurio dvi kraštinės ilgos, o pagrindas – trumputis, švininis gramzdas. Jo plačiojoje dalyje, matyt, daugiau dėl grožio nupiešiama baltai juoda „akis“. Kiaurymė – erdvi, kad gramzdas galėtų lengvai judėti valu.


Žemiau nedažyto švininio gramzdo – du stamboki plastiko karoliukai, kurių vienas tamsokas, o kitas gali būti ir violetinis, ir žalias, ir geltonas, ir raudonas... Žodžiu, visiška laisvė rinktis, tačiau viršutinis karoliukas turi būti guminis, kad amortizuotų gramzdo stuktelėjimus. Trečias konstrukcijos elementas – trišakis kabliukas, kurio plotis – tik šiek tiek didesnis nei gramzdo pagrindas. Trišakį galima palikti nuogą, bet galima ir papuošti raudono plastiko vamzdelio atkarpėle, kuokštu raudonų siūlų, guminuku, imituojančiu nediduką aštuonkojį.

Kūlversčiu link dugno

„Plomb Palette“ – ne tik stebėtinai paprastas, bet ir stebėtinai universalus masalas, mat, jis tinka ir žūklei spiningu nuo kranto ir iš valties. Masalo gramzdo svoris priklauso nuo žūklavietės ypatumų: jei žvejojama palyginti negiliame ežere, gramzdas parenkamas gana lengvas, jei žvejojama tėkmėje arba didelėje gelmėje, reikalingas sunkesnis variantas.
  

Įvaldyti šį masalą nėra paprasta, tačiau įmanoma. Svarbiausia, nė akimirkai nepamiršti, jog „Plomb Palette“ – labai judrus masalas. Kiekvienas meškerykočio krustelėjimas sukelia dekoruoto trišakio vibracijas. Masalą būtina nugramzdinti ligi dugno, o paskui dažnais trūktelėjimais plukdyti jį virš dugno – aukštyn žemyn. Nuo kiekvieno energingesnio trūktelėjimo masalas liuokteli į šoną ir net verčiasi kūlio. Na, o, atsitrenkdamas į dugną, „Plomb Palette“ kelia drumzlių debesėlius. Paprastai sterkai seka paskui šį masalą, kol nutaiko, jų požiūriu, patogią progą atakuoti „atėjūną“.
  

Ešeriai  „Plomb Palette“ viliojami kiek kitaip – masalas plukdomas ne tik palei dugną, bet ir vidury vandens, netgi paviršiuje. Tiesa, plukdymą, matyt, reikia vadinti masalo šokdinimu. Svarbiausia, kad tempas būtų neritmingas, draiskanotas, o šuoliukai – skirtingo aukščio. Įvairuose meškeriotojų lankomuose tinklalapiuose galima rasti daug įdomių minčių apie „Plomb Palette“ masalus ir pasisemti reikiamos informacijos, o svarbiausia nužiūrėti įvairių montažo versijų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min