Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugant žuvų išteklius Kauno mariose uždrausta verslinė žūklė

Kauno mariose buvo sugautas normaliai išsivystęs belūpis karšis
Archyvas. Kauno mariose buvo sugautas normaliai išsivystęs belūpis karšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pernai patvirtino naujas Verslinės žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisykles ir nustatė, kad verslinė žvejyba Kauno mariose ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės aukštutiniame baseine draudžiama nuo 2013 metų.

Žūklės paslaptys „Facebook“ tinkle.

Ši nuostata priimta siekiant paskatinti visas Kauno mariose žvejojančias įmones pasinaudoti Europos Sąjungos parama ir perorientuoti neperspektyvų žvejybos verslą į kitą veiklą. 

Vienas svarbiausių žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 m. nacionalinio strateginio plano uždavinių – teisinėmis ir ekonominėmis priemonėmis suderinti verslinę ir mėgėjų žvejybą vidaus vandenyse. Mėgėjiškos žūklės įstatymas įpareigoja teikti pirmenybę mėgėjiškos žūklės plėtrai šalies vidaus vandens telkiniuose. Žvejai mėgėjai naudoja tuos pačius išteklius kaip ir žvejai verslininkai, todėl plečiantis mėgėjų žvejybai reikia pertvarkyti ir verslinę žvejybą.

Nuo 1998 m. žuvų ištekliai, Ekologijos instituto mokslinių tyrimų duomenimis, nuolat mažėja. 

Kauno mariose, kur vyksta labai intensyvi ir verslinė, ir mėgėjų žvejyba, nuo 1998 m. žuvų ištekliai, Ekologijos instituto mokslinių tyrimų duomenimis, nuolat mažėja. Vis rečiau sugaunama stambių karšių, kuojų, sterkų. Sparčiai mažėja salačių. Vien per pastaruosius trejus metus čia žuvų sumažėjo beveik 150 tonų – nuo 1229 tonų 2007 metais iki 1080 tonų 2009 metais.

Kauno marios turi išskirtinę rekreacinę ir aplinkosauginę reikšmę. Tai viena svarbiausių vietų Lietuvoje vandens paukščiams perėti, maitintis, migruojantiems – pailsėti. Čia sutinkama 25 rūšių retų ir nykstančių paukščių, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą. Kauno mariose yra vienos didžiausių Europos Bendrijos svarbos saugomų rūšių – ausuotųjų kragų ir laukių – perimvietės Lietuvoje, susitelkia daug kuoduotųjų bei rudagalvių ančių ir kitų migruojančių vandens paukščių. Tikėtina, kad nemažai pagal tarptautinius susitarimus saugomų vandens paukščių žūva pakliuvę į žvejų tinklus.

Kaip rašo „Kauno diena“, žvejai kol kas rankų nenuleidžia. Jie turi vilčių, kad naujasis ministras Valentinas Mazuronis atšauks draudimus. Dar būdamas Seimo nariu V.Mazuronis siūlė uždrausti verslinę žvejybą daugelyje vidaus vandenų. Taip pat ir Kauno mariose. Tačiau šią savaitę ministras sakė, kad nėra tikras, jog verslinę žūklę Kauno mariose reikėjo uždrausti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min