Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 26d. 08:43

Spiningavimas rudenį. Ar blizgės veiksmingos, kai tėkmė neša lapus

Blizgė-vartiklė efektingu žaismu imituoja besiblaškančią, išgąsdintą žuvelę
Blizgė-vartiklė efektingu žaismu imituoja besiblaškančią, išgąsdintą žuvelę

Spalis – lydekų mėnuo, todėl meškeriotojams aktualūs tampa margašonių viliojimo masalai. Ta proga – ne pro šalį prisiminti, kad rudenį lydekas galima gaudyti ne tik vobleriais ir guminukais, bet ir klasikiniu masalu – blizgėmis. Būtent šiuo metu, kai pradeda kristi medžių lapai, kurių labai daug patenka į vandenį, įvairių tipų ir modelių blizgės tam tikrose situacijose būna ypač veiksmingos, o dažnai ir veiksmingesnės už kitus masalus.

Žūklės draugai renkasi čia.

Spiningo ekspertų nuomone, upėse ir ežerų priekrantėje grobio tykančios lydekos nuolat mato srovės nešamus arba grimztančius lapus, todėl ima nebereaguoti į plastiškai judančius ar pakimbančius masalus, pvz., vadinamuosius “suspender” tipo neutralaus plūdurumo voblerius ir renkasi grobį, kuris juda horizontaliai, pageidautina, kad dar ir maždaug toje pačioje gelmėje, kur yra lydekos slėptuvė. Į reikiamą gelmę nugramzdinta blizgė idealiai atitinka tokį spiningavimo modelį, kurį patartina papildyti keliais punktais.

Pirmas, tinkamiausia masalo spalva laikoma sidabrinė arba sidabrinės ir varinės spalvos deriniai. Dažniausiai naudojamos blizgės, kurių viena pusė – sidabrinė, o kita varinė. Antras, masalas turi būti kompaktinis, kad jį galima būtų užmesti pakankamai toli ir labai tiksliai, nes nuo blizgės judėjimo trajektorijos priklauso sėkmė. Svarbu, kad blizgė praplauktų arti lydekos slėptuvės, nes tai – svarbiausias faktorius, išprovokuojantis margašonę kibti. Trečias, rudenį naudojamos blizgės turi pasižymėti aktyviu, netgi agresyviu žaismu, kad ryškiai išsiskirtų iš pakimbančių ir plūduriuojančių objektų. Tokiomis savybėmis pasižymi vartiklės, kurios plukdomos energingai vartosi. Svarbi yra ir blizgių spalva: vienų spiningininkų nuomone geriausi masalai – sidabraspalviai, kiti teigia, kad dvispalviai, pvz., viena pusė sidabrinė, o kita vario arba aukso spalvos, tačiau visi sutinka, kad išgaubtoji pusė turi būti sidabrinė, o spalvingesnė – įgaubtoji. Taip pat manoma, kad dar geriau, jei išgaubtoji pusė dekoruota iškaltu žvynų ornamentu. Tokie masalai labai išraiškingai blyksi gelmėje. Šis efektas pasireiškia net apniukusiomis dienomis, kai į gelmę pakliūva mažai saulės spindulių.

Efektingai besivartančių blizgių žaismas imituoja besiblaškančią žuvelę. Tad blizgės tinkamas masalas vilioti lydekas tiek upėje, tiek ežeruose ir tvenkiniuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min