Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 2d. 22:47

Starkiai abejingi violetiniams masalams

Sterkai sugeba patamsyje sumedžioti grobį, nes jų rega prisitaikė skirti pilkos spalvos atspalvius.
Sterkai (starkiai) sugeba patamsyje sumedžioti grobį, nes jų rega prisitaikė skirti pilkos spalvos atspalvius.
Sterkai (starkiai) sugeba aptikti grobį ir sumedžioti jį prietemoje, kurioje daugelis gyvūnų spalvų nebeskiria, todėl tyrinėtojai susidomėjo, kuo ypatinga sterko rega?

Žūklės naujenos „Facebooke“. Tapk draugu.

Šviesos spektras susideda iš įvairaus ilgio bangų – nuo ilgų radiacinių iki ultratrumpų kosminių. Sterko akys, kaip ir žmogaus, skiria spalvas akies tinklainėje esančiomis lazdelių ar kolbų formos ląstelėmis – receptoriais. Spalvą indentifikuoja ląstelės-kolbos.

Žmogaus rega skiria spalvas, kurių bangų ilgis nuo 400 iki 700 nanometrų. Ląstelės-kolbos jautriausiai reaguoja į žalią, silpniau – į oranžinę, o dar silpniau – į mėlyną spalvą. Todėl žaliai geltona spalva mūsų akiai – labai ryški, o raudona ir mėlyna – daug tamsesnės.

Sterkų regos ypatumai kitokie – jų tinklainėje esančios ląstelės-kolbos, žurnalo „Walley In-Sider“ teigimu, priešingai –

Kai saulėta su pragiedruliais, sterkai labai dažnai griebia ryškokus masalus, padabintus „kraujo“ spalvos akcentais
Kai saulėta su pragiedruliais, sterkai labai dažnai griebia ryškokus masalus, padabintus „kraujo“ spalvos akcentais

jautriau reaguoja į oranžinę ir raudoną, o taip pat į žalią spalvas. Mėlynai spalvai sterkai – gana abejingi, nes trumposios spalvų bangos, tokios kaip mėlyna ir violetinė, šiems plėšūnams atrodo tamsios.

Na, o sterkų gebėjimą neblogai orientuotis patamsyje lemia išlavėjusios akies tinklainės ląstelės, turinčios lazdelių formą. Jos skiria ne tiek spalvas, kiek pilkos spalvos atspalvius, o to visai pakanka aptikti naktinės medžioklės metu auką – masalinę žuvelę, kuri tamsoje nieko nemato.

Dėl šių sterko regos ypatumų, ežeruose su skaidriu vandeniu veiksmingiausiai plėšrūnus masina ryškiai raudoni, oranžiniai ir ryškiai salotiniai (profesionalų vadinami „šartrez“) masalai. Tokių spalvų guminukus aktyviai medžiojantys sterkai atakuoja pirmiausiai, drumstuose ežeruose ir tvenkiniuose galima sterkus vilioti baltais masalais, nes sterkams tokiose sąlygose, o taip pat patamsyje visos spalvos – pilkos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min