Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stintos jau eina, bet žvejų nedžiugina

Klaipėdietis Darius trečiadienį iš Smiltynės parsivežė kelis kilogramus stintų. Ketvirtadienį sekėsi prasčiau.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdietis Darius trečiadienį iš Smiltynės parsivežė kelis kilogramus stintų. Ketvirtadienį sekėsi prasčiau.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos uosto krantines jau kelinta diena nusėdę žvejai. Žinia, kad jau kimba stintos, pasiekė ir žvejus iš atokiausių Lietuvos kampelių. Bet stintautojai dar nesidžiaugia – stintų nėra tiek daug, kaip tikėtasi. Kad žvejai jau traukia agurkais kvepiančias žuveles, klaipėdiečiai suprato pietaudami kavinėse.

Dauguma į dienos pietų meniu jau buvo įtraukę ir keptas stintas. Turgavietėje jau irgi pakvipo stintomis.

Ketvirtadienio popietę Kruizinių laivų terminale žvejojo tik trys klaipėdiečiai. Nė vienas jų dideliu laimikiu dar negalėjo pasigirti. Vienas vyriškis guodėsi per pusvalandį ištraukęs vos dvi stinteles.
Darius su tėvu Zigmu stintas gaudo jau kelintą dieną. Trečiadienį klaipėdiečiai laimę bandė Smiltynėje. Porą valandų pažvejoję vyriškiai parsigabeno kelis kilogramus žuvies. Namie suskaičiavo pasigavę 54 stintas.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Stintos Senojoje turgavietėje kainavo beveik 16.99 Lt.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Stintos Senojoje turgavietėje kainavo 16.99 Lt.

Ketvirtadienį Kruizinių laivų terminale jiems jau nesisekė taip gerai. Vos kelias stintas pasigavę klaipėdiečiai svarstė išbandyti laimę Smiltynėje. Ten trečiadienį jau žvejojo ne tik nidiškiai, klaipėdiečiai, bet ir vilniečiai bei kauniečiai. Žvejai guodėsi, kad nors ir pagauna vieną kitą stintą – laimikis dar labai menkas.

Mažu laimikiu skundėsi ir uostamiesčio prekybininkai. Senajame turguje stintų kilogramas ketvirtadienį kainavo 17 Lt. „Lietuvoje pagautomis stintomis prekiaujam tik antra diena. Iki tol gavome tik latvišką. Mūsiškės žymiai geresnės – ir didesnės, ir gražesnės“, – teigė pardavėja Vida.
Dėžę su 25 kilogramais stintos ji iš žvejų gavo apie 12 val. Po poros valandų moteris pirkėjams galėjo pasiūlyti tik kelias stinteles.  „Perka žmonės labai. Gaila, kad stintų dar labai mažai – juk visi nori jų Kūčių stalui“, – teigė Vida.

Anot žvejų, kol kas tai dar tik pačios pirmosios stintos. „Dabar jos tik parplaukia iš jūros. Greitai prasidės žvejyba mariose“, – prognozavo prityrę žvejai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min