TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

STT susidomėjo žvejybos kvotų skirstymo tvarka

Žvejai džiaugėsi sugavę plekšnių.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / STT susidomėjo žvejybos kvotų skirstymo tvarka
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo nuostatomis, atliko žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimą reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą.

Visos svarbiausios žūklės naujienos vienoje „Facebook“ grupėje. Junkitės jau dabar.

STT mano, kad esamas teisinis reglamentavimas gali sudaryti išskirtines sąlygas atskiriems, ilgesnį laikotarpį žvejojantiems, žuvų išteklių naudotojams dominuoti  žvejybos Baltijos jūroje sektoriuje. Ši nuomonė grindžiama tuo, kad skirstant kvotas atsižvelgiama tik į tam tikrų žuvų rūšių sugavimo laikotarpį (taikomas tik vienas  kriterijus) ir nenustatoma jokių teisinės apsaugos priemonių. Taip sudaroma  prielaidų diskriminuoti mažesnį laikotarpį žvejojančius ar naujus naudotojus ir riboti pastarųjų galimybes konkuruoti dėl kvotų dalies, kuri yra atiduodama ilgesnį laikotarpį žvejojantiesiems.

STT rekomenduoja Žuvininkystės tarnybai prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nustatyti daugiau kriterijų, pagal kuriuos būtų galima objektyviai  paskirstyti kvotas žuvų išteklių naudotojams, tikslius kvotų skyrimo žuvų išteklių naudotojams principus ar kriterijus nustatyti įstatyme arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime.

Taip pat STT siūlo patikslinti Žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo komisijos  sudarymą, svarstyti galimybes komisijos nariu (-iais) skirti vieną ar kelis Baltijos jūroje žvejojančių įmonių asociacijų atstovus, nustatyti komisijos priimtų sprendimų apskundimo tvarką, sprendimus žvejybos kvotų klausimais skelbti Žuvininkystės tarnybos interneto svetainėje ir sprendžiant skubius klausimus, kai atliekama rašytinė procedūra, suteikti galimybę suinteresuotų grupių atstovams pateikti  nuomonę nagrinėjamu klausimu.

STT Korupcijos prevencijos pareigūnai antikorupcinį teisės aktų vertinimą atliko atsižvelgdami į Lietuvos žuvininkystės produktų asociacijos pranešimą ir Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos prašymą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min