Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukrės chameleonai

Myran Mira sukrė
Myran Mira sukrė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas jau kas, o žvejai gerai žino, kokios permainingos yra žūklės sąlygos.

Speciali žūklės naujienų rubrika

Prieš minutę dar švietė saulutė, o per kelias akimirkas dangus apniuko, žuvų apetitas reaguoja į tokius apšvietimo pasikeitimus lygiai kaip barometro rodyklė į atmosferos slėgį. Kai nustoja kibtis, geriausia išeitis keisti masalo spalvą. Klasikinė taisyklė sako, kad saulei pasislėpus už debesų, aukso atspalvio blizgę reikia keisti sidabru žibančiu masalu. Deja, ne visada spiningininkas savo skrynelėje turi analogišką kitokios spalvos masalą. Vartiklių kai kurie žvejai perkasi visą gamą, tačiau sukrės reikia tokio pat modelio ir svorio, bet su kitokios spalvos lapeliu.

Bene vienintelė Europoje švedų firma „Myran“ gamina tokiems atvejams, kai staiga mainosi žūklės sąlygos, sukres su keičiamu lapeliu. Šios sukrės sukonstruotos taip, kad per porą sekundžių vieną lapelį gali pakeisti kitu. Sukrės lapelyje yra įpjova, per kurią jį gali užverti ant ašies, ir lygiai taip pat nukabinti. Paprastai tokios sukrės parduodamos su keleto lapelių komplektu, tačiau lapelių galima nusipirkti atskirai kokių tik nori atspalvių, su įvairiausiais marginimais.

Populiariausios yra klasikinio „Myran“ firmos modelio „Mira“ sukrės (nuo 3 iki 25 g) su originaliu apversto lašo formos lapeliu. Siauroji „Mira“ sukrių lapelio pusė šiek tiek užriesta į viršų. Todėl, žvejojant srovėje, lapelis sukasi aplink svarelį labai smailiu kampu ir pašėlusiai mirga. Iš šono žiūrint atrodo, kad aplink sukrės svarelį plaikstosi sijonėlis. Ekspertų numone, kurią patvirtina žūklės praktika, šitoks masalo žaismas ypač patinka lašišinėms žuvims. Švedai labai vertina šiuos msalus ne tik ypatingo universalumo, bet ir dėl kitų savybių. „Myran“ sukrės su keičiamais lapeliais turi masyvius korpusus–svarelius, kurių aerodinaminė konstrukcija leidžia net ir labai stiprioje srovėje masalą išlaikyti nugramzdintą į reikiamą horizontą. Suprantama, kad minėti masalai puikiai tinka žvejoti ne tik upėtakius, bet ir lydekas, ešerius, ypač sėkmingai jomis upėse gaudomos meknės ir šapalai. 

Be „Mira“ modelio sukrių, klasikinėmis Skandinavijoje jau yra tapusios „Panther“ ir „Toni“ modelių sukrės. Nors šių sukrių svareliai ir lapelių forma skiriasi nuo klasikinės „Mira“ „formų“, minėtus masalus reikia laikyti labai sėkmingomis jos modifikacijomis, kurių pirmoji pritaikyta žūklei srovėje, o antroji – žūklei ežeruose ir tvenkiniuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min