Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 31d. 05:12

Svarbi žūklės smulkmena – sandari masalinė

Skyreliai su dangteliais – smulkūs masalai neišsibarsto.
Meškeriotojo nuotr. / Skyreliai su dangteliais – smulkūs masalai neišsibarsto.

Kas atsitinka, kai į masalinę su vobleriais ir sukrėmis priteka vandens? Bet nereikia ir tokio drastiško atvejo – pakanka, kad ant masalų pakrapnotų lietutis, ir po savaitės kabliukai atrodys kaip lapės kailis.

Žūklės rubrika FACEBOOK tinkle

Surūdiję kabliukai

Drėgmė ir metalas – nesutaikomi priešai. Deja, rūdija net antikorozinėmis dangomis padengti kabliukai. Ypač tais atvejais, kai vanduo, kuriame jie išsimaudė – ne gėlas, o sūrus. Ne veltui kas trečias patarimas meškeriotojams skirtas apsaugai nuo drėgmės ir kovai su jos pasekmėmis. Kad ir prisiminsi nors nors dalį jų, tačiau meškeriodamas vis tiek dedi atgal į masalinę šlapius voblerius, o dažnai ir museles segi. Ypač, jei lynoja, nes tada nėra prasmės segti į vadinamąją „džiovyklą“, kuri būtinai prisegta prie meškeriotojo liemenės. Štai todėl po išvykos prie vandens patartina kuriam laikui masalines palikti pravertas, kad drėgmė išgaruotų. Tačiau dar daugiau bėdos pridaro drėgmė, kuri prasiskverbia į masalines, kabliukų dėžutes slapta, nepastebėta. Turinys sudrėksta, jei meškeriojama per lietų, jei masalinės – šlapios liemenės kišenėse, jei šlapia žūkladėžėje... Tiesa, nuo visų bėdų gelbsti masalinės, pagamintos iš „Zerust“ plastiko, kuris turi „poras“, išgarinančias į išorę drėgmę, tačiau kur jų gauti?

Sandari konstrukcija

Daugelio nesmagumų galima išvengti, jei įdėmiai rinksitės masalines ir kabliukų dėžutes. Dauguma mums prieinamų masalinių – pasenusios konstrukcijos. Paprastai tariant, nesandarios. Kad turinys sudrėktų, nebūtina, kad tokia masalinė įkristų į vandenį. Todėl geriausia rinktis tokias, kurių konstrukcijoje – elastingas tarpiklis. Ši svarbi detalė skirta tam, kad, užvėrus masalinę, tarp

Meakeriotojo nuotr./Kadį masalinę neprasmuktų nė laaas, užvertas puseles turi laikyti tvirtas užraktas.
Meškeriotojo nuotr./Kad į masalinę neprasmuktų nė lašas, užvertas puseles turi laikyti tvirtas užraktas.

dangtelio ir korpuso neliktų plyšelio. Tokia masalinė – sandari. Nebent patys pripilsite į ją vandens. Žinoma, sandari konstrukcija – ne viskas. Ne pro šalį, kad ir sandara būtų racionali. Paprasčiausia ir racionaliausia sandara masalinių, pritaikytų vadinamosioms „šlapioms“ muselėms. Tai įdėklai iš poringos gumos. Įdėklai su pakopomis, į kurias patogu įsmeigti kabliukus. Voblerių masalinės – taip pat gana paprastos: jose skyreliai atskirti pertvaromis. Jei reikalinga sandari masalinė smulkiems reikmenims, parankiausias – naujausio tipo produktas, pvz., „Runas“ masalinė su skyreliais, kurie uždaromi atskirais dangteliais. Dangteliai masalinės viduje atidaromi vienu paspaudimu. Tad rinkitės sandarią masalinę ir daugiau nė lašo drėgmės nepaklius kur nedera.

Naudinga patirtis: neišmeskite kristaliukų

Kiekvienas pirkinių dėžutėse, pvz., batų pakuotėje ar akinių futliare, yra aptikęs druskos skeveldras primenančių kristaliukų. Dažniausiai jie būna suberti į akyto popieriaus paketėlius. Kristaliukų paskirtis proziška: jie turi sugerti drėgmę, kuri gali sugadinti brangių batų laką. Kristaliukai gali pasitarnauti antrą kartą. Įberkite jų į masalines ir jose bus sausa. Tad neišmeskite kristaliukų. 

Meakeriotojo nuotr./Geltona juostelė tarp dangtelio ir korpuso  stebuklingasis tarpiklis, nepraleidžiantis vandens.
Meškeriotojo nuotr./Geltona juostelė tarp dangtelio ir korpuso – stebuklingasis tarpiklis, nepraleidžiantis vandens.

 

Meškeriotojas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min